Грузія звинуватила США в «погрозах і шантажі» через візові санкції

Панівна партія Грузії «Грузинська мрія» звинуватила Сполучені Штати у проведенні політики «погроз і шантажу» після того, як Вашингтон оголосив про нові візові обмеження через ухвалення закону про «іноагентів».

Про це пише Reuters.

Грузинські депутати вважають, що візові обмеження є «не чим іншим, як грубою спробою обмежити незалежність і суверенітет Грузії».

«Жодний шантаж не може змусити нас піти проти нашої країни», — йдеться в повідомленні.

Голова парламентської фракції керівного блоку Мамука Мдінарадзе назвав крок США «комічним» і таким, що загрожує незалежності Грузії.

Що передувало?

США вирішили запровадити візові обмеження щодо грузинських політиків, які відповідальні за підрив демократії у країні — йдеться про ухвалення скандального закону про «іноагентів». Також Вашингтон перегляне свої відносини із Тбілісі.

Такі заходи США ввели після того, як парламент Грузії у третьому читанні остаточно затвердив закон «Про прозорість іноземного впливу». Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето, проте парламент здатен його обійти.

Законопроєкт передбачає, що неурядові та медійні організації, які мають понад 20% доходів з-за кордону, та організації, що виконують інтереси іноземної держави, повинні бути зареєстрованим у спеціальному реєстрі та щороку заповнювати фінансову декларацію.

Протягом тижнів у країні тривали багатотисячні акції проти ухвалення цього документа. Критики законопроєкту вважають його аналогом російського, яким кремль придушує свободу слова у своїй країні. Партія влади Грузії переконує, що нічого спільного в них немає.

Законопроєкт винесли на розгляд через рік після того, як аналогічна ініціатива призвела до багатотисячних протестів та була відкликана.