США підпишуть з Україною безпекову угоду на саміті G7. Військ США в Україні вона не передбачає

13 червня Сполучені Штати та Україна підпишуть двосторонню угоду про гарантії безпеки на полях саміту «Великої сімки» в Італії. Угода зі США стане 15-ю безпековою угодою, яку Україна підпише зі своїми союзниками.
Про це пише CNN з посиланням на неназвані джерела. Також те, що угоду підпишуть під час саміту, підтвердив голова Офісу президента Андрій Єрмак та радник з питань національної безпеки Джейк Салліван.
Угоду укладуть після місяців переговорів між країнами. Очікується, що США зобов’яжуться протягом 10 років продовжувати навчання українських військових, розвивати співпрацю у виробництві зброї та військового обладнання, а також і надалі надавати військову допомогу та посилювати обмін розвідданими.
Салліван наголосив, що угода не передбачає жодних зобов’язань щодо використання американських військ в Україні, а забезпечує можливість для України захищатися самотужки.
«Ця угода продемонструє нашу рішучість щодо подальшої відданості Україні», — додав він.
Водночас два джерела, знайомих із текстом угоди, стверджують, що в ній не передбачено конкретної грошової суми для військової підтримки України. Загалом очікують, що безпекові зобов’язання будуть подібні до викладених у 14 інших двосторонніх угодах, які вже уклала Україна.
Що за безпекові угоди?
У 2023 році, на полях липневого саміту НАТО у Вільнюсі, лідери «Великої сімки» (G7) погодили Спільну декларацію про підтримку України. Країни зазначили, що кожна із них працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов’язаннями та домовленостями у сфері безпеки. Україна своєю чергою взяла на себе зобов’язання щодо реформ.
До цієї ініціативи долучилися понад 20 країн. Велика Британія стала першою країною, яка уклала остаточну угоду. Відтоді двосторонні угоди з Україною підписали ще 14 країн: Німеччина, Данія, Франція, Італія, Канада, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія, Бельгія, Португалія, Швеція, Ісландія та Норвегія.
- Поділитися: