Україна отримає $4,5 млрд від Японії в межах безпекової угоди

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир ЗеленськийTelegram / Zelenskiy / Official

Україна та Японія підписали безпекову угоду. Згідно з нею, Токіо зобов’язується упродовж 2024 року надати Києву 4,5 млрд доларів допомоги.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Глава держави підкреслив, що ця угода є «унікальним документом з однією із найбільш економічно й технологічно розвинутих країн світу».

Окрім надання 4,5 млрд доларів, Японія допомагатиме Україні у сфері безпеки та оборони. Держави співпрацюватимуть у гуманітарній, технічній і фінансовій сферах, працюватимуть заради реалізації пунктів «формули миру», санкцій проти росії та притягнення її до відповідальності.

«Для Японії такий тип угоди й такий рівень підтримки є проривними. Ми бачимо це і дякуємо за таку солідарність Японії з нашою країною та людьми, за все, що ви робите, щоб захистити життя та міжнародне право», — зазначив Зеленський.

Сьогодні, 13 червня, президент України прибув до Італії на зустріч із представниками «Великої сімки». Очікується, що в межах цього візиту Зеленський підпише ще одну безпекову угоду — зі США.

Окрім цього, президент України має зустрітися з головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні, прем’єр-міністрами Канади й Великої Британії Джастіном Трюдо та Ріші Сунаком, президентом Євроради Шарлем Мішелем і директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою.

Що за безпекові угоди?

У 2023 році, на полях липневого саміту НАТО у Вільнюсі, лідери «Великої сімки» (G7) погодили Спільну декларацію про підтримку України. Країни зазначили, що кожна із них працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов’язаннями та домовленостями у сфері безпеки. Україна своєю чергою взяла на себе зобов’язання щодо реформ.

До цієї ініціативи долучилися понад 20 країн. Велика Британія стала першою країною, яка уклала остаточну угоду. Відтоді двосторонні угоди з Україною підписали ще 14 країн: Німеччина, Данія, Франція, Італія, Канада, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія, Бельгія, Португалія, Швеція, Ісландія та Норвегія.