Південна Корея може переглянути свою політику про ненадання зброї Україні на тлі угоди рф і КНДР

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль із президентом України Володимиром Зеленським, липень 2023 року
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль із президентом України Володимиром Зеленським, липень 2023 рокуОфіс президента

Південна Корея засудила договір про всеосяжне стратегічне партнерство між росією та Північною Кореєю та заявила, що планує переглянути свою позицію щодо ненадання Україні летальної зброї.

Про це пишуть Yonhap та Associated Press.

За словами радника з питань національної безпеки Південної Кореї Чан Хо Джина, будь-яка співпраця, яка сприяє військовому зміцненню КНДР, є порушенням резолюцій Ради безпеки ООН і підлягатиме міжнародному контролю та санкціям.

Він також пообіцяв ужити відповідних заходів, зокрема переглянути питання збройової підтримки України, змінивши політику Сеула щодо ненадання Україні летальної зброї.

Чан Хо Джин додав, що Південна Корея зберігатиме стратегічну невизначеність щодо типів зброї, які можуть бути поставлені Україні, адже «буде цікаво подивитися, як на це відповість росія, а не розкривати наші плани заздалегідь».

А втім, згідно з урядовими джерелами, на які посилається Yonhap, у списку майбутньої військової допомоги Україні можуть бути системи протиповітряної оборони.

Що за угода між рф та КНДР?

Учора, 19 червня, самопроголошений президент росії путін приїхав до столиці КНДР Пхеньяну вперше за 24 роки. Під час нього путін та лідер Північної Кореї Кім Чен Ин підписали договір про всеохопне стратегічне партнерство. Він передбачає взаємну військову допомогу в разі агресії проти Пхеньяна або москви.

У МЗС рф заявили, що росія не робить у взаємодії з Пхеньяном нічого, «що б не вкладалося в норми міжнародного права», а «параметри надання взаємодопомоги у новому договорі прописані чітко». Водночас Кім Чен Ин сказав, що договір «має миролюбний та оборонний характер», який, мовляв, стане «рушійною силою» для створення «нового багатополярного світу».