Президент Бангладеш розпустив парламент на тлі масових протестів

Президент Бангладеш Мохаммед Шахабуддін 6 серпня розпустив парламент. Це дає можливість сформувати тимчасовий уряд.
Про це повідомляє Reuters.
Рішення ухвалили після того, як 5 серпня прем’єр-міністерка країни Шейх Хасіна пішла у відставку та втекла з країни.
Протестувальники погрожували новими демонстраціями, якщо парламент не розпустять. Тож після переговорів президента з керівниками сил оборони, лідерами політичних партій, студентами та представниками громадянського суспільства парламент таки розпустили.
В офісі президента також заявили, що головну суперницю Хасіни, голову Націоналістичної партії Бангладеш Халеду Зію, звільнили з-під домашнього арешту. Її засудили у 2018 році за корупцію.
Що передувало?
Заворушення в Бангладеш почалися наприкінці липня. Демонстрації почалися як мирні протести в університетських містечках, але переросли в сутички між протестувальниками та силами безпеки.
Причиною протестів стало повернення квот на робочі місця. Ще у 2018 році уряд Бангладеш скасував систему, за якою 30% посад у держсекторі резервували для сімей тих, хто боровся за незалежність від Пакистану. Однак у червні 2024-го рішення оскаржили в суді та вирішили повернути резерв посад.
Зрештою, Верховний суд Бангладеш скасував більшість квот: 93% державних вакансій будуть відкриті для кандидатів за заслугами.
Попри це, на початку серпня протести відновились і стали антиурядовими. Демонстранти почали вимагали відставки прем'єра Шейх Хасіни після того, як стало відомо, що на протестах у липні загинули близько 200 людей.
За даними Reuters, лише 4 серпня внаслідок антиурядових протестів загинула ще щонайменше 91 людина, серед них — 13 поліціянтів. Видання зазначає, що у новітній історії держави це найбільша кількість загиблих упродовж одного дня протестів. Так кількість загиблих із початку заворушень зросла до близько 300.
- Поділитися: