У Південній Кореї протестувальники вимагають відставки президента

У Південній Кореї сотні мітингувальників вийшли на вулиці з вимогою відставки президента Юн Сук Йоля через запровадження ним воєнного стану, який уже скасований.
Про це повідомляють Yonhap та CNN.
Після оголошення воєнного стану вперше за 45 років увечері 4 грудня в усій країні люди вийшли зі свічками на протести з вимогою відставки президента Юн Сок Йоля.
Люди, які пережили болісний досвід воєнного стану в минулому, зібралися на акції протесту в центральних частинах великих міст.
Сотні протестувальників вирушили до Офісу президента Юна у Сеулі. Сотні людей тримали плакати, пройшли центром міста та вимагали відставки й арешту президента.
Марш розпочала найбільша профспілкова група Південної Кореї, яка заявила, що її члени страйкуватимуть, доки президент не піде у відставку.
Наразі шість опозиційних партій Південної Кореї подали прохання про імпічмент президента Юн Сук Йоля. Усі старші помічники президента Юн Сук Йоля, включно з керівником його апарату, заявили про бажання піти у відставку. У ЗМІ припускали, що Юн також стикнеться із закидами у держзраді.
Міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хьон уже подав у відставку та перепросив перед громадянами за «плутанину та занепокоєння» через введення воєнного стану.
Що сталося в Південній Кореї?
3 грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль у вечірньому зверненні несподівано оголосив, що у країні вводять воєнний стан. Причиною він назвав «антидержавну діяльність» опозиції, яку звинуватив у підтримці Північної Кореї.
Про це Юн заявив після кількох тижнів політичних суперечок щодо законопроєкту про новий держбюджет — опозиційна Демократична партія відмовилася схвалити його. Натомість опозиція подала в парламентський бюджетний комітет скорочений проєкт бюджету, а також подання про імпічмент державному аудиторові та головному прокуророві.
Запровадження воєнного стану дало президенту змогу отримати жорсткий контроль над політичною діяльністю та засобами масової інформації. Рішення Юна шокувало навіть його партію, а лідер «Партії влади народу» Хан Дон Хун назвав це «неправильним».
Після оголошення про воєнний стан будівлю парламенту було заблоковано військовими. Вони не пропускали всередину опозиційних депутатів, які після заяви Юна прийшли, аби скасувати його рішення.
Зрештою, близько першої години ночі за місцевим часом 190 із 300 депутатів Національної асамблеї проголосували за скасування воєнного стану. Окрім того, перед будівлею зібралися тисячі людей, які вимагали відставки глави держави.
На тлі цих подій південнокорейська валюта впала до найнижчого із жовтня 2022 року рівня відносно долара США.
- Поділитися: