ВООЗ закликала Китай надати дані про походження COVID-19. У Пекіні відповіли, що зробили це п’ять років тому

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що продовжує закликати Китай поділитися даними про походження вірусу, який спричинив пандемію COVID-19. Водночас у Пекіні наполягають, що зробили це ще п’ять років тому.
Про це пише Guardian.
У ВООЗ розповіли, що п’ять років тому, 31 грудня 2019 року, їхнє представництво у Китаї отримало заяву для ЗМІ від Муніципальної комісії охорони здоров’я Уханя про випадки «вірусної пневмонії».
Як наголошують у ВООЗ, вже 1 січня вони активували системи екстреної допомоги, а через три дні повідомили світ про небезпеку.
Водночас у міжнародній організації зауважили, що досі просять Китай поділитися даними, які б дозволили зрозуміти походження COVID-19.
«Це моральний і науковий імператив. Без прозорості, обміну інформацією та співпраці між країнами світ не зможе належно запобігти майбутнім епідеміям та пандеміям і підготуватися до них», — пояснили у ВООЗ.
У відповідь представниця МЗС Китаю Мао Нін заявила, що Пекін одразу почав ділитися інформацією про COVID-19, «нічого не приховуючи».
«П’ять років тому Китай негайно почав ділитися з ВООЗ і світовою спільнотою інформацією про епідемію, про генетичні особливості вірусу. Ми без обмежень ділилися досвідом у тому, що стосується превентивних заходів, контролю за ситуацією, методів лікування», — полягає вона.
Що відомо про походження коронавірусу?
Директор Федерального бюро розслідувань США Крістофер Рей заявляв, що, найімовірніше, коронавірус витік із лабораторії в китайському Ухані. У Міністерстві енергетики США також назвали витік із китайської лабораторії найбільш імовірною причиною спалаху пандемії у світі.
Такого самого висновку після двох років розслідувань дійшов Комітет Конгресу США під керівництвом республіканців.
Водночас розвідувальні служби США не знайшли прямих доказів, що пандемія COVID-19 сталася внаслідок інциденту в Уханському інституті вірусології Китаю.
Гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус заявляв, що організація не відкидає жодної гіпотези щодо поширення коронавірусу — тобто може йтися і про природний, і про штучний шлях його виникнення. Члени місії розповідали, що масштаби спалаху COVID-19 в Ухані, ймовірно, були більшими, а китайська сторона не завжди співпрацювала з експертами.
У звіті місії ВООЗ, оприлюдненому в березні 2021 року, найбільш імовірним називали шлях передання вірусу від тварини до людини.
- Поділитися: