Кавелашвілі помилував 613 ув'язнених. У Грузії називають це безпрецедентною кількістю
Президент, обраний партією влади «Грузинська мрія», Міхеіл Кавелашвілі підписав акт про помилування одразу 613 ув’язнених.
Про це повідомляє «Новости-Грузия».
Президент з нагоди Водохреща, яке у Грузії продовжують відзначати за старим стилем, підписав указ про помилування 613 засуджених.
Він пояснив своє рішення «гуманізмом та державними інтересами».
За якими статтями були засуджені помилувані люди, не уточнюють.
Як пише видання, у Грузії президенти досить часто підписували акти про помилування до церковних свят, проте така кількість помилуваних за один раз є безпрецедентною.
Перед парламентськими виборами у жовтні 2024 року «Грузинська мрія» схвалила закон про амністію, за яким вийшли на волю близько тисячі осіб і ще кільком тисячам скоротили термін.
За офіційними даними, станом на 1 грудня 2024 року в пенітенціарних закладах Грузії перебували майже 9400 людей, в’язниці були заповнені на 76%.
Що відбувається у Грузії?
14 грудня 2024 року на виборах президента Грузії, які не визнає опозиція, переможцем став Міхеіл Кавелашвілі — колишній футболіст, який був єдиним кандидатом. Його висунула панівна партія «Грузинська мрія».
Чинна президентка Саломе Зурабішвілі заявила, що не складе своїх повноважень, пояснивши: парламент, який вона називає нелегітимним, не зможе обрати її наступника.
Чотири опозиційні політичні об’єднання Грузії також заявили, що не визнають легітимність президентських виборів і вважатимуть очільницею країни Зурабішвілі.
Ще до виборів у Грузії спалахнули масові протести через рішення влади країни «призупинити» переговори про вступ до ЄС. Нова хвиля протестів розгорілася після мітингів проти результатів парламентських виборів.
Європарламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії та вимагає провести нові. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.
Опозиційні партії Грузії оголосили про безстроковий вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори. Тим часом «Грузинська мрія» одноосібно затвердила новий парламент, призначила дату виборів президента, висунула свого кандидата й оголосила про відмову від переговорів про вступ у ЄС до 2028 року.
- Поділитися: