Депутат заявив, що уряд виступив проти бронювання працівників газової галузі
Кабінет Міністрів нібито відмовився надати операторам газорозподільних систем статус критичних підприємств та забронювати працівників.
Про це заявив народний депутат Олексій Гончаренко.
«Хто пояснить українцям, що буде, коли мережі залишаться без обслуговування? Хто буде реагувати на аварійні виклики? А якщо російська атака — хто буде ліквідовувати наслідки?» — написав він.
За його словами, через це рішення ТЕЦ, котельні, школи, лікарні, дитячі садки та житлові будинки нібито можуть залишитися без тепла, а ризики масштабних аварій «зростають у рази».
Парламентар не навів жодних документів чи інших підтверджень щодо цього. Слова Гончаренка також поки не коментували в уряді.
Які зараз правила бронювання?
У листопаді уряд змінив правила бронювання, запровадивши вимогу середньої зарплати на підприємствах, які хочуть забронювати своїх працівників. Так, вона повинна бути не меншою ніж 2,5 мінімальної зарплати (станом на 2024 рік — 20 тисяч гривень).
Щонайменше стільки само має отримувати й сам працівник, якого хочуть забронювати. Також, крім рівня зарплати, підприємства повинні обов’язково не мати боргів перед бюджетом.
Раніше повідомлялося, що підприємства, які ще не оновили, але вже мають статус критично важливих, зможуть забронювати працівників до 28 лютого 2025 року.
А після отримання статусу за новими критеріями вони зможуть забронювати працівників на 12 місяців.
Зазначимо, що заброньовані по 90% особового складу ДСНС та Нацполіції, а підприємствам оборонно-промислового комплексу та енергетики дозволили забронювати до 100% працівників.
Також серед тих, хто може отримати бронювання, — священнослужителі.
- Поділитися: