В обміні «тисяча на тисячу» не було цивільних бранців, які в полоні вже 8 років — Асєєв

Під час великого обміну полоненими у форматі «тисяча на тисячу» до України не повернули жодного із цивільних, яких росіяни утримують уже вісім років.
Про це повідомив письменник, колишній бранець кремля і доброволець Станіслав Асєєв.
«Список заручників, який я передав президентові [України Володимиру] Зеленському ще в січні 2020-го, — так і залишився списком», — заявив він.
За словами Асєєва, більшість цих людей утримують у 32-й колонії суворого режиму в окупованій Макіївці, куди їх звезли після «Ізоляції» та інших тюрем. Колишній бранець стверджує, що частина з них допомагала українським спецслужбам.
«Я не знаю, чи є в історії цієї війни за 11 років хтось, хто сидить довше. І я не хочу порівнювати кількість страждань полонених: це неможливо ні з об'єктивного, ні з морального боку», — наголосив він.
Письменник вважає, що термін полону — це «об'єктивний критерій», тож якщо держава забирає цивільних, то «абсолютно неприпустимо не зважати на тих, хто сидить довше за всіх».
«Ці люди на 32-й зоні для росії — ніхто. Тому тут питання в іншому — чи є вони кимось для своєї держави», — додав Асєєв.
Великий обмін полоненими
16 травня у Стамбулі делегації України та росії під час перемовин домовилися про обмін військовополоненими у форматі «тисяча на тисячу».
23 травня Україна та росія провели перший етап великого обміну полоненими. Додому повернулися 390 українців: 270 захисників і 120 цивільних. Серед визволених — 3 жінки та 387 чоловіків. Повернути вдалося військовослужбовців Військово-морських сил, Десантно-штурмових військ, Сил територіальної оборони, а також Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України.
24 травня обмін продовжився: додому повернули 307 українських військовополонених. Зокрема, вперше вдалося визволити полонених з окремих підрозділів та військових частин.
Вже 25 травня додому повернули 303 захисників. Це воїни із ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ та Державної спеціальної служби транспорту.
Це був 65-й обмін військовополоненими з початку повномасштабної війни та 6-й цього року. Загалом у межах обмінів із березня 2022 року визволили 5757 українців. Ще 536 українців удалося повернути поза обмінами.
- Поділитися: