Полонені північнокорейські солдати не потрапили до списку на великий обмін. У Сеулі розповіли, чому

Північнокорейських військових, які у січні потрапили в український полон, не включили до нещодавнього обміну «1000 на 1000».
Про це розповів південнокорейський депутат Ю Йон-вон від Партії народної сили, пише Yonhap. Сам він дізнався це від неназваного українського співрозмовника.
За словами парламентаря, північнокорейців — Рі та Бека — не включили до останнього обміну на прохання Сеула, оскільки Південна Корея готова прийняти їх, якщо вони захочуть перейти на бік Півдня. Наприклад, Рі вже висловив бажання приїхати до Південної Кореї.
Депутат зустрічався з обома полоненими під час свого візиту до України в лютому. Тоді Рі казав, що стурбований, адже його батьків можуть страти в разі повернення в межах обміну полоненими.
«Рі очікує трагічного кінця для себе та своїх батьків, якщо його репатріюють до Північної Кореї», — сказав депутат, закликаючи уряд своєї країни докласти зусиль, щоб вони могли приїхати до Південної Кореї.
Більше про цих північнокорейців
11 січня стало відомо, що українські бійці взяли в полон перших двох військових із Північної Кореї у Курській області росії. Ті зазнали поранень, але вижили. Їх доставили до Києва, де з ними поспілкувалися слідчі СБУ.
Полонені не розмовляють українською, англійською чи російською мовами, тож спілкування з ними відбувається через перекладачів корейської мови у взаємодії із розвідкою Південної Кореї. Вони обидва сказали, що їхали на навчання, а не на війну проти України.
Після цього Україна оголосила, що готова віддати Північній Кореї її солдатів, якщо країна допоможе організувати обмін на українських бійців, яких утримує росія. Згодом Україна розпочала перемовини з Південною Кореєю щодо репатріації військовослужбовців КНДР.
Великий обмін полоненими
16 травня у Стамбулі делегації України та росії під час перемовин домовилися про обмін військовополоненими у форматі «тисяча на тисячу».
23 травня Україна та росія провели перший етап великого обміну полоненими: додому повернулися 270 захисників і 120 цивільних. Обмін тривав ще два наступні дні, в які звільнили 610 полонених.
Кожен третій звільнений український військовослужбовець пробув у полоні понад три роки. У межах цього обміну вперше за час повномасштабного вторгнення звільнили військових із 46 частин, яких раніше жодного разу не було у списках на обмін.
Це був 65-й обмін військовополоненими з початку повномасштабної війни та 6-й цього року. Загалом у межах обмінів із березня 2022 року визволили 5757 українців. Ще 536 українців удалося повернути поза обмінами.
- Поділитися: