«Спільною хвилею» — спецпроєкт до 10-річчя | hromadske

Восени 2013-го, коли на вулицях Києва почалася Революція гідності, з'явилося hromadske. Вже десять років наше медіа причетне до змін, які відбуваються в країні. Щодня ми інформуємо про тих, хто робить Україну успішною, цивілізованою, відомою у світі.

У межах спецпроєкту «Спільною Хвилею», який ми підготували до десятиріччя hromadske, розповідаємо про 10 ініціатив у різних галузях, що вплинули на розвиток українського суспільства.

72 години й сумка з клітинами, яка рятує життя. Він, вона і їхній реєстр донорів кісткового мозку

У 2017 році для Юлії Куць єдиним шансом не померти була термінова операція з пересадки донорського кісткового мозку. На той час у сусідній Польщі вже 20 років проводили такі трансплантації, натомість люди в Україні були приречені на смерть. Після того, як їй зробили операцію, Юлія із чоловіком вирішили самотужки створити в Україні реєстр донорів кісткового мозку.

«Хочемо, щоб у дітей було місце, де вони почуватимуть себе потрібними». Як благодійний фонд готує вихованців дитбудинків

Діти, які виховуються в сім'ях, вчаться змалечку обирати продукти, чистити картоплю, мити підлогу і таке інше. А от діти з інтернату ці базові навички опановують лише після повноліття. Розповідаємо, як команда благодійного фонду «Благомай» змінює це, а ще — навчає дітей, які не мають батьків, основ ІТ й англійської мови та залучає психологів.

Від Революції гідності до сьогодні. Як дорослішає український громадський сектор

Під час повномасштабного вторгнення українські громадські організації добре себе проявили — і «Старлінки» з-за кордону організовували, і доставляли гуманітарку на «нуль», і продумували складну логістику для евакуації. Все це не було б можливим без того шляху й професійного зростання, який відбувся за останні 10 років. Розповідаємо на прикладі ІСАР «Єднання», Української Волонтерської Служби та Frontline Care, як українці творять зміни у своїй країні.

«Дай слово, що допоможеш повернути сина з полону». Як воно — бути «Жінками зі Сталі»

Щоб не зійти з розуму через втрачений зв'язок із чоловіком, який потрапив у полон, Наталка Зарицька почала боротися за нього і за інших невільників. Так з'явилася громадська організація «Жінки зі Сталі». Після п'яти місяців полону Богдан повернувся: постарів на кілька років і втратив 43 кілограми. А Зарицька продовжила боротьбу за інших полонених.

Новаторські сервіси й дефіцит фахівців. Як змінився український фармацевтичний ритейл за 10 років

Ще 10 років тому, щоб купити необхідні ліки, треба було обійти не одну аптеку. У 2013 році команда мережі «Аптека 9-1-1» створила онлайн-майданчик для пошуку й резервування ліків. Вони почали продаж препаратів через сайт, а згодом налагодили безплатну доставку ліків.

Про еволюцію фармацевтичного ритейлу, появу новаторських сервісів за період пандемії та війни, а також про майбутнє української фармацевтики розповідаємо на прикладі мережі «Аптека 9-1-1».

«Люди — найцінніший ресурс». Як розвивалася екосистема IT та які плоди це дає зараз

Впродовж останніх десяти років IT-компанія ELEKS не шкодувала ресурсів на створення освітніх програм для навчання нових спеціалістів. Завдяки цьому Україна нині має сильну IT-галузь. Розповідаємо, як розвивався IT-ринок, які перепони ставали на шляху до цього розвитку і яку роль ІТ-компанії відіграють під час повномасштабного вторгнення.

росіяни крадуть наших дітей, щоб вчити їх вбивати. Як фонд Save Ukraine рятує з депортації маленьких українців

Я запитав, чи не страшно йому було повертатися до України. А він відповів: «Я в таборі щоночі обдумував план втечі, не знав лише, як переходитиму мінні поля».

Цей 12-річний хлопець, один із двох сотень дітей, яких Миколі Кулебі та його фонду Save Ukraine вдалося врятувати від російської депортації. Повернення кожної дитини обходиться у $3-5 тисяч.

Попит на своє. Як виробництво українських ліків еволюціонувало протягом 10 років

Більшість ліків в Україні — генерики. Це ліки, які містять ті самі діючі речовини та мають таке саме дозування, що й оригінальні. Після закінчення терміну дії патенту на оригінальний засіб, генерики починають виробляти інші фармакомпанії. Якість та ефективність цих ліків не поступається оригінальним, запевняють у компанії «Дарниця», яка є однією з лідерів виробництва генериків в Україні.

Банківські технології, що рятують життя й економіку під час війни

Протягом останніх років банки України посилено вдосконалювали цифрову фінансову екосистему, зокрема мережу еквайрингу для безготівкової оплати товарів і послуг за допомогою банківської картки та POS-терміналу. Разом із «ПриватБанком» розповідаємо, як технології спрощують життя бізнесу та споживачам, а під час кризових часів — пандемії коронавірусу та війни — рятують економіку країни.

Бути разом. Як Goethe-Institut допомагає українцям боротися за освіту й культуру

Goethe-Institut працює в Україні вже 30 років. Крім того, що команда створила один з найбільших мовних центрів серед інших Goethe-інститутів у світі, вона ще й підтримувала такі ключові культурні проєкти як «Ізоляція», DocudaysUA, Мистецький Арсенал. З 2022 року інституція робить усе можливе, аби голос українців почули в Німеччині та аби українська освіта та культура встояли. Розповідаємо, як їм це вдається.

Поділитися: