Близько 10 танкерів із брудною російською нафтою простоюють біля портів Європи: нафту ніхто не хоче купувати
У різних точках Європи знаходяться щонайменше 10 танкерів, завантажених забрудненою російською нафтою. Танкери не можуть відвантажити нафту через те, що її ніхто не хоче приймати та купувати.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані великих нафтових трейдерів.
Зазначається, що завантажені російською нафтою танкери просто простоюють, бо найбільші покупці — компанії Eni, Exxon Mobil, Royal Dutch Shell, PKN та Repsol — відмовилися купувати цю нафту.
«Це катастрофа та велетенський удар по іміджу Росії як надійного постачальника. Ми чуємо про обіцянки російського уряду, що скоро проблему буде вирішено, але нічого досі не відбулося», — повідомив Reuters один з покупців російської нафти.
За даними джерел агентства, попри інформацію російського уряду про відновлення постачання чистої нафти, яка відповідає всім стандартам, рівень хлорорганічних сполук у ній все ще вищий за норму у 4-7 разів.
Раніше у слідчому комітеті РФ повідомили, що причиною забруднення російської нафти стало те, що постачальники хотіли приховати розкрадання на суму 15 тисяч доларів. У цій справі затримали перших чотирьох людей.
Внаслідок забруднення у Росії було приведено у непридатний для експлуатації стан 8 резервуарів з нафтою, а у трубопроводі «Дружба» виявилось 5 мільйонів тонн забрудненої нафти, непридатної для експлуатації. Збитки від постачання забрудненої нафти лише у Білорусі оцінили у 100 мільйонів доларів.
Нагадаємо:
- 21 квітня у Білорусі повідомляли, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ.
- 22 квітня Білорусь обмежила експорт нафтопродуктів до інших країн. Частка білоруського палива на українському ринку складає близько 33%.
- 23 квітня стало відомо, що російська низькоякісна нафта надійшла до Польщі та України.
- Згодом стало відомо, що Польща та Німеччина відмовилися від низькоякісної російської нафти, яку купують через нафтопровід «Дружба».
- 25 квітня компанія «Укртранснафта» припинила транзит російської нафти по магістральному нафтопроводу «Дружба», який проходить через територію Білорусі. Про відмову від купівлі Нафти повідомили й у Словаччині.
- Збитки від отримання неякісної нафти з Росії у Білорусі оцінили у 100 мільйонів доларів.
- Російське Міненерго повідомило, що очікує на швидке та конструктивне розв'язання ситуації з постачанням неякісної нафти. Згодом у Росії повідомили, що хтось навмисне забруднив нафту.
- 30 квітня Білорусь повністю припинила постачання нафти трубопроводом «Дружба» через наявність у ньому забрудненої нафти.
- 2 травня у Білорусі повідомили, що почали отримувати незабруднену нафту з Росії. 6 травня Укртранснафта повідомила, що незабруднена російська нафта дійшла до України і що наразі Україна готова відновити її транзит до ЄС.