Причиною забруднення російської нафти, яку постачали до трубопроводом «Дружба» до України, Білорусі та ЄС, стало розкрадання нафти на загальну суму близько 1 мільйона рублів (15 тисяч доларів). Збитки від забруднення лише в Білорусі склали близько 100 мільйонів доларів.

Про це йдеться у повідомленні Слідчого комітету РФ.

Зазначається, що розкрадання нафти здійснювалося шістьма особами — посадовцями низки російських компаній — у період з серпня 2018 по квітень 2019 року. За цей період вони встигли викрасти нафти на загальну суму щонайменше 1 мільйон рублів (близько 15 тисяч доларів). Для того, щоб приховати розкрадання, вони забруднили цю нафту хлоровмісними сполуками.

Внаслідок забруднення у Росії було приведено у непридатний для експлуатації стан 8 резервуарів з нафтою, а у трубопроводі «Дружба» виявилось 5 мільйонів тонн забрудненої нафти, непридатної для експлуатації. Збитки від постачання забрудненої нафти лише у Білорусі оцінили у 100 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що в межах розслідування забруднення нафти у Росії затримали 4 людей.

2 травня у Білорусі повідомили, що почали отримувати незабруднену нафту з Росії. 6 травня Укртранснафта повідомила, що незабруднена російська нафта дійшла до України і що наразі Україна готова відновити її транзит до ЄС.

Нагадаємо:

Поділитись: