Ексадвокат Януковича Бабіков просить Окружний адмінсуд Києва визнати його звільнення з ДБР незаконним

Колишній адвокат експрезидента—втікача Віктора Януковича Олександр Бабіков просить Окружний адмінсуд Києва визнати незаконним указ про його звільнення з посади першого заступника директора Державного бюро розслідувань.

Про це повідомила пресслужба ОАСК.

Бабіков вимагає визнати наказ протиправним і поновити його на посаді. А також стягнути з Бюро середній заробіток за час вимушеного прогулу. Ще позивач просить суд вжити заходів, щоб забезпечити виконання позову.

В ОАСК кажуть, що нині вирішують, чи порушувати адміністративне провадження.

Звільнення Бабікова

3 листопада УП повідомила, що виконувач обов’язків директора Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов підписав наказ про звільнення першого заступника Олександра Бабікова. Згодом цю інформацію підтвердив і сам Бабіков, але наголосив, що залишається на посаді першого заступника директора Державного бюро розслідувань. Він каже, що за законом його мали ознайомити з наказом про звільнення, але не зробили цього, відтак він може залишатися на посаді.

Про конфлікт інтересів

У квітні НАЗК підтвердило, що адвокат Олександр Бабіков захищав інтереси президента-утікача Віктора Януковича в суді. У цьому є потенційний конфлікт інтересів, оскільки розслідування у справі Януковича проводить ДБР.

Бабікова призначили на посаду в січні. Проти цього виступила громадська організація «Родини Героїв Небесної сотні». Водночас у своєму зверненні тодішня голова ДБР Ірина Венедіктова запевнила, що жодного конфлікту інтересів не буде, а критика призначення Бабікова є «маніпуляцією».

Венедіктова й сам Бабіков також стверджували, що він не був адвокатом Януковича. Ми вже спростовували ці заяви документом, наданим прокурором у справі Януковича.

Про ОАСК

НАБУ звинувачує керівництво Окружного адмінсуду Києва, зокрема його очільника Павла Вовка, у численних порушеннях закону: у спробі узурпувати судову владу в країні, у неправосудних рішеннях на користь політичних еліт і бізнесменів. Антикорупціонери опублікували записи розмов суддів ОАСК як докази правопорушень.

За версією слідства, Вовк очолив злочинну організацію, метою якої було захоплення державної влади. Цього хотіли досягти, встановивши контроль над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створюючи штучні перешкоди в їхній роботі.

Нещодавно ОАСК спробував усунути Артема Ситника з посади директора НАБУ, але Мін'юст відмовився це робити, посилаючись на відсутність повноважень.