Ексочільник Держекоінспекції Фірсов позмагається за крісло міського голови Києва

У виборах на посаду міського голови Києва братиме участь колишній очільник Держекоінспекції та екснародний депутат Єгор Фірсов. Він балотуватиметься від новоствореної партії «Екологічна альтернатива».

Про це Фірсов повідомив у себе у Фейсбук.

Він розповів, що партію вирішили створити екоактивісти столиці. Вони візьмуть участь у виборах до Київради, а сам Фірсов позмагається за крісло мера.

Причиною створення партії називає те, що «жодна політична сила України сьогодні не пропонує чіткого вирішення екологічних проблем».

«На слуху що завгодно — тарифи, продаж землі, соросята, але тільки не проблеми стану навколишнього середовища, які насправді стосуються кожного з нас», — вважає Фірсов.

Він додає, що в його команду увійшли екологи та активісти. Партія обіцяє вирішити такі екологічні проблеми Києва:

  • ліквідувати золовідвал Дарницької ТЕЦ і перевести саму ТЕЦ на газ;
  • реконструювати вигрібну яму під назвою Бортницька станція аерації;
  • збудувати сміттєпереробний завод для сортування і переробки відходів;
  • забезпечити якісною питною водою помешкання киян;
  • зберегти зелені зони;
  • побудувати екологічну інфраструктуру;
  • раціонально використовувати гроші екологічного фонду тощо.

«Сам я, керуючись тими ж цілями і принципами, висуваю свою кандидатуру на пост мера Києва. Безумовно, я реаліст. Але я вважаю своїм першочерговим завданням привернути увагу до жалюгідного стану київської екології. І буду використовувати свій статус кандидата в мери в якості трибуни для того, щоб ці проблеми, нарешті, були озвучені на належному рівні», — каже Фірсов.

Хто такий Єгор Фірсов

З кінця 2019 року Фірсов очолював Держекоінспекцію. Звільнили його у травні 2020 року.

Як пише рух «ЧЕСНО», у 2019 році Єгор Фірсов балотувався до Верховної Ради 9 скликання від партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка (№9 у списку).

Екснародний депутат 8 скликання, був обраний від «Блоку Петра Порошенка» під 54 номером у списку як безпартійний. Входив до складу Комітету з питань європейської інтеграції.

У 2016 році був позбавлений депутатських повноважень через вихід з фракції БПП після відповідного рішення з’їзду партії. Сам Фірсов не погодився з цим рішенням і висловив сумнів у його законності.

У 2017 році створив партію «Альтернатива», що вже наступного року об’єдналася з партією «Громадянська позиція». Підтримував Гриценка на виборах президента України у 2019 році.

У 2014 році був радником голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського, займався організацією виборів президента України у контрольованих українською армією районах Донецької області.

Під час Євромайдану був організатором Автомайдану у Донецькій області, одним з координаторів Комітету патріотичних сил Донбасу.

У 2012 році балотувався до Верховної Ради 7 скликання від партії «УДАР» під 37 номером у списку як член партії. Тоді ж очолював виборчий штаб партії у Донецькій області.

Працював вчителем історії та правознавства у школі міста Авдіївка. Закінчив Донецький Національний Університет за спеціальністю «правознавство».

Фігурант антикорупційних розслідувань

Також «ЧЕСНО» пише, що коли Фірсов був кандидатом в народні депутати, він не задекларував свій дохід за 2011 р. Тоді у документі навпроти переліку доходів політик поставив лише прочерки.

Хто складе йому конкуренцію

Боротися за крісло мера буде чинний очільник Києва Віталій Кличко.

Від «Слуги Народу» на вибори Київського міського голови йде Ірина Верещук, від «Опозиційної платформи — За життя» — Олександр Попов, від «Голосу» — Сергій ПритулаОлексій Кучеренко піде від «Батьківщини», а від «Свободи» — Андрій Іллєнко.

Серед інших кандидатів — колишній народний депутат і ексгубернатор Харківської області Михайло Добкін, екснародний депутат Юрій Левченко, який 10 червня презентував свою партію «Народовладдя», і колишній народний депутат Борислав Береза.

Коли вибори мера

Місцеві вибори відбудуться одночасно по всій Україні 25 жовтня. Тоді виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.