Фракція Порошенка запропонувала врегулювати назви церков і процес переходу спільнот до ПЦУ
Депутат фракції Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Олексій Гончаренко запропонував Верховній Раді розглянути два законопроекти: щодо врегулювання назви церков і процесу переходу спільнот до Православної церкви України. Про це він заявив 17 грудня на погоджувальній раді.
Перший законопроект пропонує, щоб церква називала себе відповідно до свого релігійного центру — «де б він не знаходився».
«Українська православна церква одна — Православна церква України», — сказав депутат.
Другий проект покликаний врегулювати питання переходу релігійних спільнот до Православної церкви України, зокрема процес переходу майна — «щоб ніякого хаосу ми не побачили».
Депутат Гончаренко закликав створити робочу групу, яка протягом доби підготує питання до розгляду, аби ухвалити його вже на цьому тижні.
Спікер Ради Андрій Парубій зазначив, якщо парламентський комітет затвердить це питання у середу, то у четвер парламент розгляне ці законопроекти.
У Раді вже є зареєстрований проект №5309, яким пропонують зобов'язати релігійні організації вказувати у своїй повній назві приналежність до керівного центру, структуру, у яку він входить.
Раніше речник Української православної церкви Московського патріархату архієпископ Климент заявив про неможливість перейменування церкви на Російську православну.
Натомість предстоятель саморозпущеної Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявляв, що після надання Томосу Українській православній церкві частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».
15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він
Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.
Російська православна церква (РПЦ) назвала «канонічно нікчемним» Об’єднавчий собор у Києві.
Від УПЦ МП на Соборі було два митрополити. Після собору в церкві заявили, що його учасники більше до УПЦ МП не причетні — йдеться про митрополита Олександра Драбинка та митрополита Онуфрія.
На Об'єднавчому соборі також затвердили статут нової церкви. Тисячі людей прийшли на Софійську площу, аби взяти участь у події.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Кого оберуть, того і будемо підтримувати»: як у Києві чекали на предстоятеля нової української церкви (РЕПОРТАЖ)
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь.
У відповідь на це синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. Константинополь, зі свого боку, відмовився розривати відносини з РПЦ.
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я