Фото:

Василь Пехньо/ Громадське

У Києві тисячі людей зібралися на Софійську площу на Об’єднавчий собор, де сьогодні мають обрати статут нової єдиної Української помісної церкви та її предстоятеля.

Прихожани різних церков з регіонів приїздили до столиці десятками автобусів. За словами вірян, їх безоплатно привезли до столиці і організували дорогу священики, які робили оголошення про це на службах у церквах.

Вони відкинули заяви про те, що це проплачений чи примусовий приїзд.

Фото:

Інна Савіцька/ Громадське

До Софійської площі з центру Києва та зі станцій метро віряни йшли колонами. На Володимирській вулиці на шляху до площі організували парковку й перекрили вхід. Вірян пропускають на площу за паспортами.

На Софійській площі встановили великий екран, на якому траслюватимуть молитви і промову президента Петра Порошенка. Біля пам'ятника Богдану Хмельницькому — пункти обігріву.

Сам Об’єднавчий собор, де будуть голосувати за предстоятеля церкви, пройде за закритими дверима у Софії Київській.

Від Української православної церкви Київського патріархату претендентами на місце голови помісної церкви є митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній та митрополит Луцький і Волинський Михайло. Однак висувати свої кандидатури зможе будь-хто з учасників собору.

Від церкви Московського патріархату участь у голосуванні може брати митрополит Вінницький і Барський Симеон. А Українська автокефальна церква не представить свого кандидата, адже її очільник Макарій взяв самовідвід. Водночас представники автокефальної церкви готові підтримати одного з повірених Вселенського патріархату — архієпископа Даниїла або архієпископа Іларіона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

13 грудня, у день православного свята Андрія Первозванного відбулося перше в історії богослужіння, коли віряни усіх православних церков України змогли провести літургію з представниками Константинополя.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи готова Софія Київська стати головним храмом нової української церкви?

Об’єднавчий собор, де проголосять створення помісної церкви й оберуть предстоятеля, відбудеться 15 грудня

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: