Затримання та «звільнення» Саакашвілі: як все відбувалось
Слідчі Генеральної прокуратури разом зі Службою безпеки затримали екс—очільника Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі після обшуків у його квартирі.
Слідчі Генеральної прокуратури разом зі Службою безпеки затримали лідера «Руху нових сил», екс-очільника Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі. Його прихильники заблокували авто силовиків і звільнили політика. Після цього Саакашвілі разом із соратниками попрямував під Верховну Раду, де влаштували мітинг.
Адвокат Маркіян Галабала повідомив Громадському, що правоохоронці не надали постанову, але повідомили, що Саакашвілі затримали за «сприяння злочинній організації» (стаття 256 Кримінального кодексу України). Згодом це підтвердили в СБУ.
Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що обшуки в Саакашвілі і його затримання пов’язане з підозрою, що його команду фінансував олігарх-утікач Сергій Курченко.
Уранці 5 грудня до квартири Саакашвілі прийшли з обшуками. В СБУ повідомили, що силовики відомства надають оперативний супровід у межах кримінального провадження, яким займається Генеральна прокуратура. Біля будинку Саакашвілі сталися сутички і пролунали постріли. Поліція застосувала силу.
Нагадаємо, 3 грудня в Києві влаштували ходу з вимогою «імпічменту президента». Організував марш «Рух нових сил» Міхеіла Саакашвілі.
30 листопада стало відомо, що Саакашвілі продовжили термін законного перебування в Україні на три місяці.
Наприкінці липня президент Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства. Формальним приводом для цього стало те, що Саакашвілі нібито приховав інформацію про кримінальне переслідування в Грузії.
10 вересня Саакашвілі перетнув українсько-польський кордон, коли натовп прихильників «заніс» його на українську сторону, прорвавши кордон правоохоронців. Суд визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дав і взяв: чому Порошенко позбавив громадянства Саакашвілі.