Катастрофа МН17: підозри причетним висунуть після оприлюднення перших 4 імен — Зеркаль
Першим чотирьом підозрюваним у справі збитого над Донбасом «Боїнга» рейсу МН17 висунуть підозри після того, як Спеціальна слідча група оприлюднить їх імена.
Про це сказала заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, передає «Інтерфакс-Україна».
«Імена буде оголошено. Буде пред'явлено підозри. Після цього має запрацювати сам кримінальний суд Схіпгола (Схіпгол, Нідерланди — ред.), який розглядатиме цю справу. Але доки суд не встановить провину таких-то, не можна сказати, що вони є винними... Це тільки верхівка. Звісно, потім кількість людей, які причетні до цього, буде набагато більшою, ніж ці чотири людини, яких буде оголошено», — зазначила вона.
Зеркаль підтвердила, що йдеться про керівників російської армії. За її словами, передати зенітно-ракетний комплекс «БУК» бойовикам «без дозволу керівництва не можна».
«Вже є вся інформація про те, як заїжджав «Бук», але немає інформації про те, хто стріляв, хто несе відповідальність», — уточнила вона.
«Буде ще цікава презентація Bellingcat. Вони завжди йдуть далі, ніж офіційна група розслідування», — додала Зеркаль.
За словами заступниці глави МЗС Нідерланди і Австралія просуваються «у рамках своєї претензії до росіян за збиття «Боїнга» як до держави» і вже провели один раунд консультацій, щоб притягти Росію до відповідальності.
Спільна слідча група, яка розслідує катастрофу рейсу МН17 Malaysia Airlines в 2014 році оприлюднить імена підозрюваних 19 червня.
Нагадаємо:
- 24 травня 2018 року, офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області. Водночас влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.
- 25 травня 2018 року незалежні дослідники Bellingcat оприлюднили новий звіт щодо катастрофи MH17.
- Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у збитті МН17. Також на дані розслідування відреагували НАТО та ЄС.
- 17 вересня 2018 року Міноборони Росії заявило, що ракету, якою збили MH17, відправили в Україну ще в 1986 році і після цього до РФ її не повертали. Також РФ заявила, що відеодокази міжнародної слідчої групи про причетність РФ до збиття літака це підробка.
- 29 червня 2018 року ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Парламент Нідерландів також закликав РФ узяти відповідальність за збиття MH17. Водночас, у Мінтрансі Малайзії заявили, що переконливих доказів вини Росії у збитті MH17 немає.
- Президент РФ Володимир Путін заявив, що не встиг ознайомитися зі змістом доповіді офіційного слідства, але може «сказати одразу», що Росія визнає висновки слідства тільки в тому випадку, якщо буде приймати «повноцінну участь в розслідуванні». А Міноборони РФ заявило, що ракети, якою збили МН17, немає на їхньому озброєнні.
- 13 червня 2018 року парламент Нідерландів повідомив, що вироки у справі авіакатастрофи MH17 зможуть виконати в Україні.
«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.