Мей про удари по Сирії: Дії росіян не залишили альтернатив
Прем’єр—міністерка Великої Британії Тереза Мей заявила, щообстріл військових об’єктів уСирії залишився єдиним варіантом реакції Заходу.
Прем’єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей заявила, що обстріл військових об’єктів у Сирії залишився єдиним варіантом реакції Заходу.
Про це йдеться у спеціальній заяві прем’єрки.
Мей наголосила, що західні союзники намагалися вирішити проблему іншими шляхами, однак «через позицію РФ у Радбезі альтернатив воєнному сценарію не залишилося».
«Ми прагнули використати всі можливі дипломатичні канали, але наші зусилля постійно руйнувалися. Те саме сталося цього тижня — росіяни ветували резолюцію в Раді Безпеки ООН щодо незалежного розслідування атаки в Думі. Отже, не лишилося реальної альтернативи застосуванню сили», — йдеться у заяві.
Прем’єрка нагадала, що причиною ударів США, Британії та Франції по Сирії стала чергова хімічна атака в сирійському місті Дума.
«Минулої суботи (8 квітня — ред.) через хімічну атаку, яка відбулася за жахливих обставин, загинуло до 75 людей, серед яких діти. І факт цієї атаки нікого не здивував. Сирійському режиму і раніше вистачало жорстокості для використання хімічної зброї проти власних людей» — пояснила Мей.
Вона заявила, що низка джерел, зокрема розвідувальні дані, свідчить про те, що сирійський режим несе відповідальність за хімічну атаку.
У ніч на 14 квітня США, Велика Британія та Франція завдали удару по Сирії.
МЗС Росії відреагувало на удари по Сирії.
Удари США, Великобританії та Франції по Сирії підтримали в НАТО.
«Це зменшить спроможність режиму продовжувати атакувати сирійців хімічною зброєю», — заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.
Нагадаємо, 8 квітня здійснена хіматака на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб.
Волонтерська рятувальна служба «Білі шоломи» заявила, що внаслідок хімічної атаки постраждали понад 1000 людей і вже підтвердили 70 смертей.
Пізніше Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що симптоми 500 пацієнтів, госпіталізованих після бомбардування в сирійському місті Дума, свідчать про хімічне отруєння.
9 квітня Організація із заборони хімічної зброї розпочала розслідування атаки в Сирії.
10 квітня уряд Сирії запропонував Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) направити команду спостерігачів для розслідування обвинувачень у проведенні хімічної атаки в місті Дума.
Постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що «на руках російського режиму є кров сирійських дітей».
Постійні представники Франції та Великої Британії при ООН Франсуа Делатр і Карен Пірс на екстреному засіданні Ради безпеки заявили про відповідальність Росії та Ірану за останню хімічну атаку в сирійському місті Дума.
Росія заблокувала в Раді Безпеки ООН проект резолюції США про створення нового механізму розслідування хімічних атак в Сирії.
Президент США Дональд Трамп 11 квітня опублікував повідомлення у Twitter, в якому порадив Росії «готуватися до нових та розумних» американських ракет у Сирії.
У російському МЗС відреагували на заяву Трампа про «розумні» ракети в Сирії та заявили, що ракети «слід запускати в бік терористів».
Французьке видання Le Figaro повідомило, що після погрози Трампа у Сирії евакуювали головний штаб армії Асада.
Також Трамп назвав президента Сирії Башара Асада «твариною», коментуючи хімічну атаку в сирійському місті Дума.
ВВС з посиланням на поінформовані джерела повідомляло, що Тереза Мей готова підтримати військові дії проти уряду в Сирії без попереднього схвалення британського парламенту.