САП та НАБУ перевірять дані розслідувань BBC та «Слідство.Інфо» щодо очільника Одеси Труханова
Спеціалізована антикорупційна прокуратура перевіряє інформацію щодо причетності міського голови Одеси Геннадія Труханова дозлочинного угрупування таінформацію про незаконне збагачення іволодіння елітною нерухомістю уЛондоні, про щораніше повідомляли урозслідуваннях BBC та«Слідство.Інфо».
Спеціалізована антикорупційна прокуратура перевіряє інформацію щодо причетності міського голови Одеси Геннадія Труханова до злочинного угрупування та інформацію про незаконне збагачення і володіння елітною нерухомістю у Лондоні, про що раніше повідомляли у розслідуваннях BBC та «Слідство.Інфо».
Про це розповів прокурор Валентин Мусіяка у коментарі «Українській правді».
«І я як прокурор, і детективи ознайомилися з матеріалами журналістського розслідування. Безумовно вони опрацьовуються і в межах компетенції будуть перевірені в рамках досудового розслідування кримінальної справи», — зазначив він.
За словами прокурора, до авторів розслідувань вже направили запити щодо надання першоджерел чи інших матеріалів, які стали приводом для розслідування та публікації.
«Наразі вживаються заходи для перевірки цих фактів у належний процесуальний спосіб. За результатами буде прийняте відповідне процесуальне рішення щодо вказаного майна», — сказав Мусіяка.
За його словами, якщо факти, що майно належить саме підозрюваному, будуть підтверджені, то правоохоронці вживатимуть заходи, передбачені статтею 170 КПК (накладення арешту на майно).
Прокурор додав, що якщо будуть підстави вважати, що Труханов фігурує у вчиненні інших злочинів, будуть ухвалювати рішення і по них.
Водночас, у Національному антикорупційному бюро також підтвердили, що детективи вивчають опубліковані матеріали розслідувань. 24 квітня детективи НАБУ звернулися до авторів з проханням надати будь-яку додаткову інформацію для подальшого вивчення.
23 квітня ВВС з посиланням на документи The Paradise Papers опублікували розслідування, згідно з яким очільник Одеси Геннадій Труханов був учасником одеського злочинного угрупування та володів значними частками у чотирьох офшорних компаніях у британських податкових гаванях.
Того ж дня у розслідуванні «Слідства.Інфо» та Центру з дослідження корупції і організованої злочинності (OCCRP) повідомлялося, що сім’ї міськолови Одеси Геннадія Труханова належить трикімнатна квартира в елітній новобудові у Лондоні.
Нагадаємо, 14 лютого в аеропорту «Бориспіль» детективи НАБУ та прокурори САП затримали Одеського міського голову та його заступника і повідомили їм про підозру за ч.5 ст.191 КК України (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем).
Прокуратура просила суд узяти Труханова під варту з альтернативою виходу під заставу у розмірі 50 мільйонів гривень. Але суд відпустив Труханова на поруки депутата від БПП Дмитра Голубова.
Крім того, на початку березня Апеляційний суд Києва відмовився відсторонити з посади голови Одеської міської ради підозрюваного у розтраті 185 мільйонів гривень із бюджету міста Геннадія Труханова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Тітушки, стрілянина і друзі-депутати: Як Одеса рятувала Труханова в Києві
27 лютого суд залишив Труханова на посаді міськголови Одеси. У коментарі журналістам Труханов зазначив, що після рішення суду планує повернутися до Одеси для виконання своїх обов'язків.
НАБУ розслідує можливе заволодіння Геннадієм Трухановим та іншими посадовцями Одеської міськради коштами місцевого бюджету у великих розмірах. Ідеться про купівлю заводу важкого кранобудування «Краян», який у 2016 році міськрада придбала у підприємства «Девелопмент Еліт» за ціною 185 млн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Хто вижив у кримінальних 90-х — здобули досвід і правлять Одесою» — автор розслідування щодо Труханова