Не можна порівнювати роботу медпрацівника в місті та в селі — сімейна лікарка з Київщини

Робота сімейних лікарів поза межами обласних центрів ускладнюється поганим транспортних сполученням. Про це в ефірі «Нині вже» на Громадському розповіла сімейна лікарка з села Іванівка Київської області Людмила Расказова.

«Мати 2 тисячі пацієнтів у місті це не те саме, що мати 2 тисячі пацієнтів у селі. Тому що тут бездоріжжя, і мені дуже часто доводиться ставити машину і 1-2 кілометри йти пішки, бо там машина не проїде. Пацієнти в місті мають можливість приїхати в лікарню, амбулаторію чи поліклініку. А мої пацієнти перебувають в шістьох селах, які відносяться до моєї амбулаторії, і транспортного зв’язку тут такого немає, щоб вони мали можливість приїхати, тим більше, це люди похилого віку, діти яких живуть в місті», — сказала вона.

За словами лікарки, щодня вона долає від 50 до 100 кілометрів, і більшу частину дня витрачає в дорозі.

«Реформа зовсім недолуга. Вона не має право прирівнювати місто і село. Якщо в місті я зайшла в будинок дев’ятиповерховий і обійшла 2 тисячі пацієнтів, то в селі в мене радіус 15 кілометрів в один бік, 18 — в інший», — додала вона.

В. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун заявила, що середня зарплата сімейних лікарів в Україні у 2019 році становитиме від 15 до 25 тисяч гривень.

Як повідомлялося, станом на початок жовтня понад 18 мільйонів українців обрали собі сімейного лікаря.

У червні Супрун повідомляла, що Національна служба здоров’я уклала договори з 12 приватними клініками в Україні. Відтак, з червня держава вперше почала фінансувати послуги в приватних медзакладах.

Нагадаємо, 2 квітня в Україні розпочалась національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї», яка передбачає укладання договору з лікарем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Лікар для кожної родини»: як підписати угоду з сімейним лікарем