Нова Зеландія також закликала своїх громадян негайно виїхати з України
Через посилення напруженості між Росією та Україною міністерство закордонних справ Нової Зеландії 12 лютого закликало своїх громадян, які наразі перебувають в Україні, негайно залишити країну.
Повідомлення МЗС цитує Reuters.
«Нова Зеландія не має дипломатичного представництва в Україні, тому можливості уряду надавати консульську допомогу новозеландцям в Україні дуже обмежені», — зазначили у відомстві.
В МЗС також сказали, що ситуація з безпекою в Україні може змінитися найближчим часом, але новозеландці «не повинні сподіватися на підтримку в евакуації за цих обставин».
Які ще країни радять своїм громадянам виїхати?
Останнім часом країни Заходу звертають особливу увагу на збільшення кількості російських військ уздовж кордонів з Україною.
США, Канада, Чорногорія, Нідерланди, Японія, Норвегія, Латвія, Велика Британія, Естонія і Данія вже радили громадянам залишити територію нашої країни. А Південна Корея навіть наказала своїм громадянам виїхати з України, погрожуючи відповідальністю у разі невиконання.
А як щодо іноземних дипломатів?
Крім звичайних громадян, деякі країни радять виїхати також своїм дипломатам. Так, Державний департамент США 24 січня дав дозвіл на добровільний від’їзд державних службовців США й наказав виїхати членам родин держслужбовців із посольства в Києві.
Про виїзд сімей своїх дипломатів також оголосили Велика Британія, Австралія та Німеччина, Канада та Ізраїль. Натомість президент Володимир Зеленський запевняв, що вивезення дипломатів деяких країн з України ще не означає неминучого загострення.
Водночас посли Європейського Союзу та Великої Британії в Україні — Матті Маасікас і Мелінда Сіммонс — повідомили, що залишаються в Києві.
Можливий напад з боку РФ
Росія нині вимагає від НАТО більше ніколи не розширюватися на схід, зокрема не брати Україну. США та Альянс уже відповіли й не погодилися на такі вимоги.
Водночас Москва ще до переговорів почала стягувати свої війська до кордонів з Україною. За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових. А в Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже починають прибувати до країни.
В українській розвідці кажуть, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусі та з боку російського кордону.
Водночас у Міністерстві закордонних справ України зазначили, що нині критично важливо зберігати спокій, консолідуватися та уникати дій, що сіють паніку.