Новий план ОБСЄ не зможе замінити Мінські угоди, але може бути їхнім інструментом — представник МінТОТ

Новий план ОБСЄ щодо виходу з кризи на Донбасі не зможе замінити Мінські угоди, проте може бути їхнім інструментом в процесі урегулювання конфлікту.

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак в ефірі програми Громадського «Нині вже».

Він зазначив, що Мінські угоди мають важливе значення в питанні санкцій проти Росії.

«Це не є заміною Мінська (Мінських угод — ред.) це неможливо, те, що там пропонується. Тому що Мінські, так звані домовленості, вони є частиною резолюції Ради безпеки ООН, проголосовані в 2015 році. Рішення Радбезу ООН обов’язкове для виконання всіма країнами. І сьогодні, більша частина санкцій, яка накладена на Росію, накладені саме за невиконання Мінських домовленостей».

Водночас він зазначив, що їх можна частково розглядати як інструмент виконання Мінських домовленостей.

Гримчак також додав, що поки Росія не погоджується на розміщення миротворчої місії на кордоні між Україною та Росією подальший рух у питанні миротворчої місії неможливий.

Про новий план щодоврегулювання конфлікту на Донбасі заявив спецпредставник ОБСЄ в Тристоронньої контактній групі Мартін Сайдік в інтерв'ю австрійській газеті Kleine Zeitung. Натомість в Україні заявили, що знають про цей план лише зі ЗМІ.

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ПЛАН ЧИТАЙТЕ: Представник ОБСЄ в Мінську пропонує «вихід з глухого кута» на Донбасі. План передбачає вибори під наглядом ООН

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер повідомив Громадському, що, на його думку, Росія чекатиме закінчення виборів в Україні, перш ніж розв'язувати питання миротворчої місії ООН на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі.