Очільник Херсонської облради Мангер зупинив членство в «Батьківщині» через справу Гандзюк
Очільник Херсонської обласної ради Владислав Мангер призупинив членство у партії «Батьківщина» на час розслідування вбивства активістки Катерини Гандзюк.
Під час прес-конференції Мангер наголосив, що звинувачення на його адресу в контексті справи Гандзюк — «безпідставні на голослівні».
«Водночас спостерігаю як ці заяви починають спрямовувати на дискредитацію цілої партії «Батьківщина» та її лідера Юлії Тимошенко. Щоб припинити спекуляції, вважаю єдиним правильним рішенням призупинити своє членство у партії «Батьківщина» на час розслідування справи Гандзюк», — сказав він.
Нагадаємо, наприкінці листопада журналісти повідомляли, що Мангер утік з України через справу Гандзюк. Водночас в облраді заявили, що той був у відпустці. У облраді також зазначили, що Мангера допитували як свідка у справі Гандзюк і він не є підозрюваним.
За словами керівника союзу ветеранів АТО та волонтерів Олешківського району та лідера групи «Кордон» Олександра Цегельника, підозрюваний в організації вбивства Гандзюк Олексій «Левін» забезпечував силове прикриття голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера.
Зазначимо, що в матеріалі «Час колотися — хто замовив Катю Гандзюк?» авторка Катерина Мола згадувала прізвище Мангера.
Вона у тексті ствердила, що Гандзюк пов'язувала Мангера (який був колишній помічником депутата «Партії Регіонів» Журавка, що переховується в «ДНР», за словами Моли) з росіянами.
Також вона зазначила, що про діяльність Мангера і його кримінальне минуле найближчий друг Гандзюк Сергій Нікітенко зняв фільм. Після публікації фільму Нікітенка побили невідомі.
4 грудня стало відомо, що у справі вбивства Гандзюк оголосили ще одну підозру. Сьомим підозрюваним є громадянин на прізвище Левін За версією слідства, саме Левін був ключовою фігурою в організації нападу на Гандзюк. За словами генпрокурора, Левін виїхав з України в день, коли поліція затримала перших підозрюваних у справі.
31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?
Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.
Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк
Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.
Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.