Офіс генпрокурора розслідує ймовірні злочини понад 100 іноземних найманців на Донбасі
Офіс генерального прокурора розпочав розслідування проти понад 100 іноземців, які, ймовірно, брали участь у в злочинах проти України на Донбасі у складі незаконних збройних формуваннях, що підконтрольні РФ.
Про це повідомляє прес-служба відомства.
Слідство змогло встановити, що у складі бойовиків проти України воювали громадяни таких країн:
- Болгарії — 2;
- Вірменії —7;
- Грузії — 1;
- Італії — 19;
- Іспанії — 27;
- Казахстану — 12;
- Литви — 3;
- Молдови — 26,
- Нідерландів — 2;
- Німеччини — 5.
Їхні дії призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків».
За даними слідства, іноземні найманці «служили» в:
- 14 батальйоні територіальної оборони «Призрак»;
- 11 окремому мотострілецькому полку «Восток»;
- 7 окремій мотострілецькій бригаді «Чистяковская»;
- 1 окремій мотострілецькій бригаді «Славянская»;
- окремому розвідувальному батальйоні «Спарта»;
- окремому штурмовому батальйоні «Сомали»;
- незаконних збройних формувань «Русичи», «Волчья сотня», «Брянка СССР» тощо.
Досудовим розслідуванням займається Служба безпеки України. У разі доведення вини іноземцям може загрожувати довічне позбавлення волі.
Раніше Офіс Генерального прокурора вже реєстрував кримінальні провадження за фактами участі 20 французів, 16 бразильців, киргизів, боснійців та чилійця у збройному конфлікті проти України.
Також Офіс генерального прокурора готує документи щодо екстрадиції 28 бойовиків російської ПВК «Вагнера», яких затримали під Мінськом.
Як повідомили hromadske в Офісі генпрокурора, 31 липня вони надіслали до Білорусі повідомлення про наміри просити екстрадиції. Ірина Венедіктова, своєю чергою, провела телефонну розмову з білоруським колегою Олександром Конюком задля врегулювання подальших дій.
Про яких «вагнерівців» йдеться?
У Білорусі в ніч на 29 липня затримали 33 найманців приватної військової компанії «Вагнера». Слідство каже, що вони приїхали дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня. Напередодні їх взяли під варту.
Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хоче екстрадувати їх і судити. Офіс генпрокурора вже оголосив підозри 28 «вагнерівцям» про участь у терористичній організації, серед них є 9 українців.