Білоруські правоохоронці вирішуватимуть, чи видавати затриманих російських найманців приватної військової компанії «Вагнер» Україні, після отримання від неї запитів про екстрадицію.

Про це повідомив генеральний прокурор Білорусі Олександр Конюк під час телефонної розмови з генеральною прокуроркою України Іриною Венедіктовою, передає пресслужба ОГП.

Там зазначили, що Венедіктова підтвердила своєму колезі намір запитувати видачу затриманих у Білорусі 28 російських найманців, серед яких 9 українців.

Вона зазначає, що слідство наразі готує клопотання про їх екстрадицію, після отримання яких, Офіс генпрокурора направить їх генпрокуратурі Білорусі. 

Про яких «вагнерівців» взагалі йдеться?

У Білорусі в ніч на 29 липня затримали 33 найманців приватної військової компанії «Вагнера». Слідство каже, що вони приїхали дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня. Напередодні їх взяли під варту.

Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хоче екстрадувати їх і судити. Офіс генпрокурора вже оголосив підозри 28 «вагнерівцям» про участь у терористичній організації, серед них є 9 українців.

Свідчення затриманих «вагнерівців» відрізняються одне від одного. Хтось каже, що їхав у Стамбул охороняти якісь об’єкти, а хтось — щоб засмагнути й оглянути собор Святої Софії. Інші вказують, що їхали взагалі не в Туреччину.

А найкумедніше, що ці ж свідчення відрізняються від офіційних заяв російських посадовців. Так, посол РФ у Білорусі Дмитро Мєзєнцев заявляв, що затримані, можливо, є працівниками приватної охоронної фірми, яка мала летіти в якусь із країн. А вже через кілька днів російський консул Кіріл Плєтнєв (який зустрівся із затриманими) розповів, що «вагнерівці» мали їхати у Латинську Америку, а не Туреччину.

Поділитись: