Парламент Молдови затвердив новий уряд на чолі з прем'єром Кіку
Парламент Молдови затвердив новий уряд на чолі з прем'єр—міністром Іоном Кіку. Новий уряд підтримали 62 депутати, зокрема від Партії соціалістів і Демпартії.
Про це повідомляє Newsmaker.
Проти голосували депутати перейшов в опозицію блоку ACUM. Депутати від партії «Шор» утрималися від голосування.
6 із 11 міністрів нового уряду раніше працювали радниками президента Ігоря Додона.
У середу, 13 листопада, президент Молдови Ігор Додон запропонував у кандидати на прем’єрське крісло свого радника з економічних питань Іона Кіку. Додон назвав його «аполітичним кандидатом» і доручив йому упродовж 15 діб сформувати список майбутніх міністрів та визначити пріоритети нового уряду.
Нагадаємо, парламент Молдови 12 листопада оголосив вотум недовіри до уряду прем'єр-міністерки країни Майї Санду. За таке рішення проголосували Партія соціалістів Молдови президента Ігоря Додона і Демократична партія, якою раніше керував олігарх Влад Плахотнюк. Він втратив свої повноваження влітку 2019 року.
Майя Санду була прем'єр-міністеркою з 11 липня 2019 року після політичної кризи в Молдові.
Нагадаємо:
- У Молдові проросійська партія президента Ігоря Додона об’єдналася з проєвропейською силою і створила новий уряд. Протилежні за поглядами сили об'єдналися проти правлячої Демократичної партії та її лідера-олігарха Володимира Плахотнюка.
- Коаліція проголосувала за «звільнення захопленої олігархами держави» і планує розслідувати «відмивання» коштів.
- Конституційний суд Молдови тимчасово відсторонив Ігоря Додона від посади, призначивши в.о. президента експрем’єра Павла Філіпа. Рішення ухвалили через те, що Додон не розпустив парламент.
- Призначений КС прем'єр Павло Філіп розпустив парламент, проте депутати це рішення не визнають.
- Євросоюз визнав новостворені коаліцію та уряд Молдови.
- Україна до останнього не могла визначитись, який уряд Молдови визнавати.
14 червня підконтрольна Плахотнюку Демократична партія Молдови, яка фактично контролює Конституційний суд країни, відмовилась від влади, аби країна вийшла з політичної кризи.