Міністерство закордонних справ України одночасно називає прем’єрами Молдови призначену опозиційною більшістю парламенту Майю Санду і прем’єр-міністра Павла Філіпа, призначеного Конституційним судом країни в.о. президента.

Про це йдеться в коментарі МЗС за підсумками візиту до Молдови спецпредставника України з питань придністровського врегулювання Віктора Крижанівського.

У повідомленні МЗС не сказано, кого з двох прем’єр-міністрів Молдови Україна визнає чинним головою уряду.

Робоча поїздка спецпредставника МЗС відбулась 12 червня.

«У першій половині дня відбулися зустрічі зі спікером обраного за результатами виборів 24 лютого 2019 року парламенту Зінаїдою Гречаний і призначеними парламентською більшістю прем’єр-міністром Майєю Санду та членами її уряду — главою зовнішньополітичного відомства Ніколаєм Попеску, віце-прем'єром з питань реінтеграції Василем Шовою», — йдеться в коментарі.

«У другій половині дня проведено зустрічі з прем’єр-міністром Павлом Філіпом та членами його уряду — віце-прем’єром з питань реінтеграції Крістіною Лєснік, міністром закордонних справ та європейської інтеграції Тудором Уляновскі», — повідомили в МЗС.

Також Віктор Крижанівський зустрівся з керівником делегації ЄС в Молдові Петером Міхалко, послом Румунії в Молдові Даніелем Іоніце та представниками посольства США в країні.

В МЗС зазначили, що на зустрічах Крижанівський наголосив, що для України важливо, аби Молдова продовжила курс на європейську інтеграцію.

«Україна закликає всі політичні сили в Республіці Молдова вирішувати суперечки шляхом політичного діалогу, щоб уникнути силового протистояння і в підсумку знайти виважене рішення, яке стабілізує ситуацію і сприятиме подальшому демократичному розвитку держави», — додали в МЗС.

У прес-службі МЗС Громадському повідомили, що наразі не мають офіційної позиції щодо того, якого з двох прем'єрів Молдови Україна визнає чинним.

Нагадаємо:

Поділитись: