Під посольством РФ у Києві провели акцію на підтримку жертв насильницьких зникнень у Криму
Представникигромадської організації «Крим SOS» провели щомісячну 27—му акцію під посольством Російської Федерації.
Представники громадської організації «Крим SOS» провели щомісячну 27-му акцію під посольством Російської Федерації.
Про це повідомляє журналістка Громадського з місця події.
Акція, як і попередні, була присвячена жертвам насильницьких зникнень в анексованому Криму.
«Ми маємо постійно проводити такі акції, щоб батьки зниклих бачили, що про справи їхніх дітей пам'ятають», — розповів заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.
Учасники акції влаштували короткий перформанс: на ґратах воріт посольства вони склеїли зі справ зниклих число п'ятнадцять — саме стільки незнайдених людей нині є. З кожної зі справ тягнулися клубки з нитками до валізи з назвою «Розслідування». Під час перформансу чоловік, одягнений у маску президента РФ Володимира Путіна, намагався швидко перерізати ці нитки, але йому не вдалося.
«Цим ми хотіли показати, як саме розслідуються справи зниклих і, хто за це несе відповідальність», — зазначила організаторка акції Таміла Ташева.
Як пояснила організаторка заходу, голова правління громадської організації «Крим.SOS» Таміла Ташева, усього за час анексії зникли 44 людини. Частину з них заарештували, частину вже випустили, деяких знайшли мертвими. Наразі невідома доля 15 людей.
Раніше у Києві біля посольства Росії пройшла акція #Where_is_Ervin на тлі насильницьких зникненнь у Криму.
У травні 2018-го начальник управління прокуратури АРК Ігор Поночовний повідомив Громадському, що місцезнаходження члена Всесвітнього конгресу кримських татар Ервіна Ібрагімова, викраденого в окупованому Криму, досі невідоме. Прокуратура АРК не має зачіпок, щоб розслідувати цю справу.
24 травня 2016 року в Бахчисараї було викрадено члена регіонального Меджлісу кримських татар та члена Всесвітнього конгресу кримських татар Ервіна Ібрагімова. Викрадачі були вдягнуті у форму спіробітників ДПС, Ервіна посадили у мікроавтобус та вивезли у невідомому напрямку. Досі про його місцезнаходження нічого невідомо.
В окупованому Криму кримінальну справу щодо викрадення Ервіна Ібрагімова призупинено 25 вересня 2017 року.
Як повідомлялося, Україна буде домагатися додаткових персональних санкцій проти Росії, зокрема проти причетних до порушень прав українців, їхніх викрадень та тортур.
Раніше Європейський суд з прав людини погодився з Україною та об’єднав у 2 провадження справи Криму та Донбасу.
Палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) вирішила передати Великій палаті суду чотири справи «Україна проти Росії», які стосуються порушень прав людини в анексованому Криму та на Донбасі.
У перших двох справах уряд України стверджує, що з 27 лютого 2014 року Російська Федерація, здійснюючи контроль над Кримом та збройними групами на Донбасі, призвела до численних порушень Конвенції.
Інші дві справи стосуються подій у Криму та на Донбасі з вересня 2014 року. У них український уряд стверджує, що РФ встановила контроль і продовжує контролювати Крим і фактично контролює райони Донецька та Луганська. Таким чином, як наголошують в уряді, Росія несе відповідальність за численні порушення Конвенції у цих регіонах України.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія фактично утворює нове міжнародне право: інтерв'ю з упоноваженим уряду в Європейському суді з прав людини Іваном Ліщиною
5 жовтня 2017 року Європарламент ухвалив резолюцію про засудження порушення прав людини у Криму.
/Олеся Біда, Вікторія Бега