Північна Корея створила 12 одиниць ядерної зброї від першої зустрічі президента Трампа і Кім Чен Ина — WSJ
Військова розвідка Сполучених Штатів Америки вважає, що Північна Корея продовжує виробляти ядерну зброю.
Про це повідомила газета The Wall Street Journal із посиланням на доповідь розвідуправління Міноборони США.
За оцінками аналітиків, КНДР виробила 12 одиниць ядерної зброї із першої зустрічі президента США Дональда Трампа з північнокорейським лідером Кім Чен Ином, яка була присвячена демілітаризації. В арсеналі КНДР може бути від 20 до 60 ядерних бомб, відзначається в доповіді.
Активність на ряді об'єктів в КНДР може свідчити про те, що країна продовжує виробляти ядерну зброю, відзначає WSJ. Ідеться про доставку контейнерів, використанні вантажівок і присутності великої кількості людей на територіях, де, за оцінкою розвідуправління, може створюватися ядерна зброя.
Нагадаємо, перша зустріч президента США Дональда Трампа і північнокорейського лідера Кім Чен Ина пройшла 12 червня 2018 року в Сінгапурі. Тоді лідери двох країн підписали спільний документ, у рамках якого КНДР взяла на себе зобов'язання по денуклеаризації у відповідь на надані США гарантії безпеки.
На саміті лідерів Південної і Північної Кореї, що відбувся у вересні того ж року в Пхеньяні, КНДР зобов`язалася остаточно закрити випробувальний ракетний полігон Сохе і припинити експлуатацію розміщеної на ньому пускової установки.
Однак у 2019 році під час нової зустрічі Трампа з Кім Чен Ином у В`єтнамі сторонам не вдалося досягнути поступу на переговорах, оскільки представники КНДР вимагали від США пом’якшити санкції. Основна зустріч завершилась достроково, сторони не дійшли згоди. Після зустрічі американський президент заявив, що попри «міцні відносини США та КНДР, на саміті не було чого підписувати».
На початку травня 2019 року у Південній Кореї заявили, що КНДР відновила ракетні випробування.
12 червня 2019-го стало відомо, що Кім Чен Ин надіслав Трампу листа і запропонував провести нову зустріч. Трамп заявив, що готовий знову зустрітися з лідером КНДР.