Поліція Іспанії відпустила Білла Браудера, російський ордер на арешт не є дійсним
Поліція Іспанії відпустила затриманого у Мадриді міжнародного фінансиста,лобіста «закону Магнітського» Білла Браудера.
Поліція Іспанії відпустила затриманого у Мадриді міжнародного фінансиста, лобіста «закону Магнітського» Білла Браудера.
«Гарні новини. Іспанська національна поліція тільки що звільнила мене після того, як генеральний секретар Інтерполу в Ліоні порадив їм не шанувати нову «червону картку» російського Інтерполу. Це вже шостий раз, коли в моїй справі Росія зловживала Інтерполом», — написав Браудер у Twitter.
«Red Notice» Інтерполу передбачає пошук місця перебування та арешт розшукуваних осіб з метою видачі або подібних законних дій.
30 травня зранку Браудера затримали у Мадриді на вимогу російського Інтерполу.
Поліція також повідомила, що Браудера не арештували, російський ордер не є дійсним, передає Associated Press.
Білл Браудер — фінансист, інвестор, який 8 років присвятив тому, щоб домогтися ухвалення «закону Магнітського» і створити механізм впливу Заходу на корупціонерів у Росії, через яких загинув юрист Браудера Сергій Магнітський. Браудер є одним із засновників британського інвестиційного фонду Hermitage Capital Management.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Україна має накласти санкції на тих, хто засудив Сенцова — лобіст «закону Магнітського» Білл Браудер
«Список Магнітського» — закон про персональні санкції проти низки російських чиновників, яких підозрюють у порушеннях прав людини та корупції, а саме у причетності до одного з найбільших в історії Росії розкрадань бюджету.
Закон вперше введений у дію у США, згодом аналоги такого закону ухвалили ще низка країн, зокрема, Канада, Литва, Латвія, Естонія та Гібралтар.
Йдеться про суму у 230 мільйонів доларів, виведених з бюджету Росії у результаті махінацій з компаніями Hermіtаge Capital — інвестиційного фонду, заснованого британським фінанситом Вільямом Браудером. Саме ці махінації і розкрив юрист фонду Сергій Магнітський. У 2009 році його знайшли мертвим у московському СІЗО після тривалого тиску з боку силовиків.
Наприкінці грудня 2016 року тодішній президент США Обама розширив дію «закону Магнітського» на весь світ.
Канада приєдналась до «акту Магнітського» на початку жовтня цього року.
2 травня парламент Великої Британії ухвалив свій варіант «закону Магнітського».
«Закон Магнітського», схвалений парламентом Британії, схожий на канадський та американський, він глобальніший і застосовується не тільки щодо громадян РФ, а й до інших порушників прав людини з усього світу. Британський «закон Магнітського» також передбачає розкриття імен власників фірм в офшорах на британських заморських територіях.
23 травня королева Великої Британії Єлизавета II затвердила закон про санкції проти російських чиновників, що є аналогом «закону Магнітського».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Список Маґнітского: Знімальний майданчик — СПЕЦРЕПОРТАЖ