Поновлення Насірова — це плювок в імідж України як правової держави — Transparensy International Ukraine
Поновлення Романа Насірова на на посаді глави Державної фіскальної служби можна сприймати як плювок в імідж України як правової держави. Таку думку висловив голова правління правозахисної організації Transparensy International Ukraine Ярослав Юрчишин в ефірі програми «Нині вже» наГромадському.
«Це плювок в імідж України як держави, яка має верховенство права. Звісно ми ще не можемо коментувати рішення по суті, бо його немає в загальному доступі. Але, зі злів Андрія Журжія (депутат від «Самопомочі — ред), який був присутній на судовому процесі, судді поставили під сумнів те, що Кабінет міністрів мав право звільнити Романа Насірова, зокрема, посилаючись на те, що не доведено приховування другого громадянства Насірова», — зазначив Юрчишин.
«Як це впливає на справу, яку розслідує НАБУ? Насправді, оскаржено тільки процедуру звільнення, тобто прямого впливу на справу нібито немає. Але уявіть собі ситуацію, коли частина свідків у справі, яка працює в Державній фіскальній службі, почала давати свідчення, на базі яких і виявлено незаконні дії та зловживання службовим становищем Насірова. Ці люди зараз отримали чіткий сигнал, шо Роман Насіров є недоторканим, що навіть Кабінет міністрів, маючи підстави, не має права його звільнити. Звісно, є великий шанс, що ці люди почнуть відмовлятися від своїх свідчень. На це й спрямоване таке рішення (суду — ред.)», — пояснив він.
Нагадаємо, 11 грудня окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді екс-голову Державної фіскальної служби України Романа Насірова. Представник Кабміну у Верховній Раді, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Вадим Денисенко вже заявив, що Уряд оскаржить поновлення Насірова.
Насіров заявив, що планує 12 грудня приступити до виконання обов’язків. Однак його адвокат заявив, що Насіров не може повернутись до роботи без розпорядження уряду.
Насірова відсторонили від посади керівника ДФС на початку березня 2017 року, одразу після того, як детективи НАБУ затримали його і обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 100 млн гривень.
10 листопада 2017 року Насірову вручили обвинувальний акт. На думку слідства, Насіров дав дозвіл на розстрочення податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим завдав збитків бюджету на 2 мільярди гривень, уважають у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Детальніше про справу Насірова читайте у публікації Громадського: Хто такий Роман Насіров і в чому його підозрюють?
31 січня Кабінет міністрів звільнив Насірова, якому інкримінують зловживання владою і службовим становищем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Піти по-англійськи: Чому обвинуваченого Романа Насірова звільнили з ДФС
Захист Насірова наполіг на тому, щоб обвинувальний акт екс-главі ДФС зачитали повністю. Громадські організації заявили, що на зачитування всього обвинувального акту Насірова знадобиться понад два роки.
Нині виконувачем обов'язків голови Державної фіскальної служби є Олександр Власов. Він обійняв цей пост після після відставки Мирослава Продана. Продан звільнився з посади очільника Держфіскальної служби 5 вересня. Він пішов з посади на піку протистояння команди прем'єра Володимира Гройсмана з ГПУ та СБУ довкола контролю над митницею. Офіційно чиновники називають це «боротьбою з контрабандою». Юрій Луценко публічно повідомляв, що його підлеглі розслідують діяльність очільника ДФС. Той своєю чергою звинуватив Генпрокурора в причетності до контрабанди лісу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Не витримав лихої долі: чому пішов керівник Державної фіскальної служби Продан
Нагадаємо, у січні уряд звільнив главу ДФС Романа Насірова, якого суд відсторонив від посади ще у 2017 році. Сам екс-чиновник обурився, що не зміг виступити на засіданні уряду і пообіцяв довести неправомірність рішення.