Порошенко про зустріч з прем'єром Польщі: варто уникати чутливих історичних питань
Президент України Петро Порошенко і прем'єр—міністр ПольщіМатеушМоравіцкійна зустрічі в Мюнхені обговорили скандальний польський закон, Київ і Варшава повинні уникати спірних питань історії в двосторонніх відносинах
Президент України Петро Порошенко і прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравіцкій на зустрічі в Мюнхені обговорили скандальний польський закон, Київ і Варшава повинні уникати спірних питань історії в двосторонніх відносинах, підкреслює глава Української держави.
Про це Порошенко сказав на брифінгу у Мюнхені, передає «Інтерфакс-Україна».
«Звичайно, ми очікуємо розгляду цього закону (про Інститут національної пам'яті Польщі) в польському Конституційному суді. Це питання хвилює не тільки українців, як ви знаєте. Але, на моє глибоке переконання, — Польща є нашим стратегічним партнером, нашим адвокатом у питаннях європейської інтеграції, і ми повинні робити все можливе, щоб прибирати з порядку денного питання чутливі, які розколюють нас, і об'єднуватися навколо надзвичайно важливих для України питань», — сказав він.
Порошенко вважає, що позиція була підтримана польським прем'єром, і порозуміння буде знайдене.
Президент Польщі Анджей Дуда 6 лютого підписав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає покарання за заяви про причетність поляків до Голокосту. Серед пакету проектів зокрема був і законопроект про заборону «бандерівської ідеології» в Польщі.
Пізніше Дуда опротестував фразу «українські націоналісти».
ЧИТАЙТЕ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі
Ухвалення цього закону викликало невдоволення в Україні. Також закон розкритикували у США, Ізраїлі та Франції.
Українське МЗС зазначило, що «українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися», а Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Радикальних змін у законі про Інститут нацпам’яті Україні чекати не слід — аналітики