Правоохоронці завершили розслідування проти двох прикордонників, що видворяли Саакашвілі
Держбюро розслідувань завершило досудове розслідування проти двох колишніх прикордонників, причетних до видворення екс—президента Грузії та колишнього глави Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі з території України.
Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.
Слідство вели за Карається позбавленням волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посадич.2 ст.365 (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) Кримінального кодексу.
«За даними слідства, колишні посадовці причетні до організації та здійснення у 2018 році незаконного затримання М. Саакашвілі під час його реадмісії до Республіки Польща», — йдеться у повідомленні.
В Офісі генпрокурора додали, що стосовно інших високопосадовців та правоохоронців розслідування триває.
Нагадаємо, 26 липня 2017-го тодішній президент Петро Порошенко припинив українське громадянство Саакашвілі.
5 грудня 2017-го співробітники СБУ та ГПУ затримали Саакашвілі на даху будинку по вулиці Костьольній у Києві, в якому він мешкав. Утім, доставити в СІЗО не змогли — його соратники спочатку заблокували автівки силовиків, а відтак буквально вирвали політика в них із рук.
12 лютого 2018 року Саакашвілі все ж затримали у Києві. Згодом прикордонники повідомили, що його повернули до країни попереднього перебування, тобто до Польщі, за процедурою реадмісії.
Вже президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство. 29 травня 2019-го він повернувся в Україну.
А навесні 2020-го Зеленський запропонував Саакашвілі посаду віцепрем'єра з питань реформ. Сам екс-президент Грузії назвав це «великою честю». Однак у підсумку в Раді не знайшлося голосів для цього призначення і Зеленський призначив Міхеіла Саакашвілі головою Виконавчого комітету Національної ради реформ.