Президенти України та Польщі домовилися спільно протидіяти «Північному потоку-2»
Президент України Володимир Зеленський домовився про спільну протидію будівництву російського морського трубопроводу «Північний потік—2» з президентом Польщі Анджеєм Дудою.
Про це повідомляє прес-служба президента за підсумками зустрічі президентів Брюсселі.
Зокрема, Україна та Польща спільно домовилися про спільну взаємодію в енергетичній сфері, зокрема збереження транзиту російського газу через газотранспортну систему України та Польщі.
Окрім цього, під час переговорів, Володимир Зеленський погодився відвідати Варшаву на запрошення президента Польщі.
Напередодні повідомлялось, що «Північний потік-2» наразі готовий вже на 57%.
2 травня голова правлячої партії Німеччини заявила про підтримку «Північного потоку-2» попри те, що у грудні 2018 року виступала з його критикою.
Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.
27 березня повідомлялось, що Данія відмовила Газпрому у прокладанні «Північного потоку-2» у своїх територіальних водах. Водночас на розгляді в уряду Данії наразі перебуває ще 2 альтернативні маршрути прокладання газопроводу.
Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.
Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».
Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.
Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.