Резніков назвав кількість російських військ на кордоні і попередив Берлін про загрозу відновлення Східної Німеччини
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що зараз біля кордону з Україною перебувають приблизно 130 тисяч російських військових.
Про це він сказав під час свого виступу у Верховній Раді 28 січня.
Посадовець уточнив, що Міноборони враховує лише тих військових, які перебувають у межах 200 кілометрів від українського кордону. Він каже, що на початку грудня біля кордону було 94 тисячі військових, а з морськими та повітряними силами — 110 тисяч.
Натомість зараз біля кордону є 112 тисяч військових, а якщо з авіацією та морськими силами — 130 тисяч. Однак Резніков пригадав, що у квітні 2021 року біля українського кордону було 126 тисяч російських військових.
«Отже, кількість тоді і зараз співмірна. Неспівмірна реакція», — сказав Резніков і додав, що з весни 2021 року Україна отримала чимало озброєння від своїх західних союзників.
Також міністр каже, що в Середземне море увійшли 6 великих десантних кораблів РФ, які можуть увійти в Чорне море. Однак він запевнив, що Україна та США знають, які підрозділи морської піхоти перебувають на борту цих кораблів.
Що ще сказав?
Також Резніков перерахував країни, які допомагають Україні зброєю та коштами на тлі російської загрози. Водночас він розкритикував Німеччину, яка не хоче надавати Києву зброю.
«Якщо Німеччина не змінить позицію щодо відсічі російській агресії, федеральному уряду доведеться розбиратися не з проблемами ОРДЛО чи окупованого Росією Криму, а з проблемами Соціалістична німецька держава, утворена у 1949 році на підконтрольній СРСР території. Проіснувала до возз'єднання Німеччини у 1990 роціНімецької Демократичної Республіки», — сказав Резніков.
Він додав, що матеріальна основа для існування такої країни вже існує: газогони «Північний потік-2» та OPAL, «представники німецького істеблішменту на російських зарплатах і окремі віцеадмірали, які торпедують власну країну активними висловами».
Резніков вважає, що метою Кремля є не так Україна, як підрив НАТО та ЄС. «Відновлення Німецької Демократичної Республіки — це логічне продовження російських вимог, які вже заявлені. Росія вже офіційно висловила вимоги щодо демонтажу НАТО в 14 країнах», — сказав міністр.
Російська загроза
Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявляв, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Спершу в Росії інформацію про загрозу нападу на Україну називали штучно створеною істерикою.
Проте згодом у Росії висунули вимоги щодо «гарантій безпеки», які зокрема передбачають нерозширення НАТО на схід. Згодом Росія висунула додаткові умови, що передбачають виведення військ НАТО з частини країн, зокрема Болгарії та Румунії.
Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».
Зрештою НАТО та США надали свої письмові відповіді щодо вимог Кремля. Держсекретар США Ентоні Блінкен вкотре підтвердив позицію, що США продовжуватимуть підтримувати принцип «відкритих дверей» НАТО, попри вимоги Росії.
У НАТО також підтвердили, що члени Альянсу готові зустрітися в Раді «НАТО — Росія» «якомога швидше» для більш детального розгляду питань безпеки, але не підуть на компроміс щодо фундаментальних принципів, на яких ґрунтується євроатлантична безпека.
В Альянсі також наголосили, що Росія має вивести свої сили з України, Грузії та Молдови, де вони розміщені без згоди країн. У Кремлі відповіли, що ця відповідь «дозволяє розраховувати на початок серйозної розмови, але на другорядні теми».