Родичі загиблих у катастрофі MH17 влаштували акцію біля посольства РФ у Нідерландах
Родичі загиблих у катастрофі MH17 влаштували акцію біля посольства РФ у Гаазі та засудили позицію Росії, яка відмовляється визнавати свою причетність до збиття літака на Донбасі у 2014—му.
Про це повідомляє NOS.
Люди встановили біля посольства 298 білих стільців, як у літаку, включно з проходами. Вони символізують 298 жертв MH17.
Також часники акції виставили плакати з написами «Справедливість для MH17» та один російською «Человечность превыше политики».
«Ми хочемо закликати Росію до відповідальності. Цілком зрозуміло, що вони відіграли певну роль у катастрофі MH17», — заявив Сандер ван Луйк, представник Робочої групи з виявлення правди.
Він додав, що мовчання Росії політично мотивоване.
«Якщо ви мовчите і не берете на себе відповідальність, ви не можете називати себе великою нацією», — наголосив ван Луйк.
24 травня 2018 року, офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області. Водночас влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.
25 травня 2018 року незалежні дослідники Bellingcat оприлюднили новий звіт щодо катастрофи MH17.
Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у збитті МН17. Також на дані розслідування відреагували НАТО та ЄС.
17 вересня 2018 року Міноборони Росії заявило, що ракету, якою збили MH17, відправили в Україну ще в 1986 році і після цього до РФ її не повертали. Також РФ заявила, що відеодокази міжнародної слідчої групи про причетність РФ до збиття літака це підробка.
29 червня 2018 року ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Парламент Нідерландів також закликав РФ узяти відповідальність за збиття MH17. Водночас, у Мінтрансі Малайзії заявили, що переконливих доказів вини Росії у збитті MH17 немає.
Президент РФ Володимир Путін заявив, що не встиг ознайомитися зі змістом доповіді офіційного слідства, але може «сказати одразу», що Росія визнає висновки слідства тільки в тому випадку, якщо буде приймати «повноцінну участь в розслідуванні». А Міноборони РФ заявило, що ракети, якою збили МН17, немає на їхньому озброєнні.
13 червня 2018 року парламент Нідерландів повідомив, що вироки у справі авіакатастрофи MH17 зможуть виконати в Україні.
«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.