Справа Шеремета: родина журналіста звернулася до суду зі скаргою на бездіяльність генпрокурора
Рідні убитого журналіста Павла Шеремета звернулися досуду зіскаргою щодо бездіяльності генерального прокурора Юрія Луценка усправі про вибух, вчинений два роки тому.
Рідні убитого журналіста Павла Шеремета звернулися до суду зі скаргою щодо бездіяльності генерального прокурора Юрія Луценка у справі про вибух, вчинений два роки тому.
Як повідомляє «Українська правда», скаргу до Печерського райсуду Києва від імені рідних подав адвокат родини Шеремета Андрій Мамалига.
Його цивільна дружина, редакторка «Української правди» Олена Притула вважає, що вибух, який стався у центрі Києва 20 липня 2016 року, був терористичним актом.
«Зухвалість, із якою діяли терористи, вказує, що метою злочину було не вбивство Павла Шеремета, а отримання психологічного ефекту у вигляді паніки та зневіри свідків теракту, телеглядачів та близьких загиблого Павла Шеремета у власній безпеці. Очевидно, що злочин вчинений з метою залякування як всього населення, так і журналістів зокрема» — зазначила Притула.
Ще 27 лютого 2018 року дружина загиблого звернулася до генпрокурора Юрія Луценка із заявою, в якій просила розслідувати цю справу як теракт, який призвів до загибелі людини. Однак досі, станом на 1 серпня, Луценко на цю заяву не відреагував — досудове розслідування за ч.3 ст.258 ККУ не розпочато.
Зазначається, що кримінальний процесуальний кодекс дозволяє оскаржити таку бездіяльність генпрокурора, тому Олена Притула просить суд зобов’язати генпрокурора «невідкладно внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та почати розслідування за фактом скоєння кримінального правопорушення за ч.3 ст.258 Кримінального кодексу України, а саме скоєння терористичного акту 20 липня 2016 року, що призвело до загибелі Павла Шеремета».
Також Притула вимагає зобов’язати генпрокурора визнати її потерпілою в цьому провадженні та допустити до участі в процесі адвоката Андрія Мамалигу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Поліція про розслідування вбивства Шеремета: «Іде серйозна робота за певними напрямками»
Попри вимоги журналістів, у день других роковин вбивства Шеремета публічного звіту про хід розслідування правоохоронці не надали.
Як повідомлялося, у Київській міській держадміністрації розробили проект рішення про створення скверу імені Павла Шеремета.
Раніше у Генпрокуратурі повідомили, що відпрацьовують 4 версії щодо вбивства Павла Шеремета.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Щоб розслідувати вбивство потрібна тільки воля української влади» — інтерв'ю з матір'ю Павла Шеремета
Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми.
Убивство журналіста Павла Шеремета, розслідування якого високопосадовці публічно називали «справою честі», досі залишається нерозкритим.
З моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Безкарність породжує нові злочини»: головна редакторка «Української правди» — про справу Шеремета
Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайт, наразі у справі про вбивство Шеремета немає жодного офіційного підозрюваного. У МВС заявляють, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Безкарність породжує нові злочини»: головна редакторка «Української правди» — про справу Шеремета
10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета.У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.
Співзасновник міжнародного проекту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван вважає, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста.