Російська омбудсмен знову заявила, що стан здоров’я Олега Сенцова не погіршився
Уповноважена з прав людини у Російській Федерації Тетяна Москалькова відправила лист на ім’я Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової у якому запевняє, що стан здоров’я незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова не погіршився.
Уповноважена з прав людини у Російській Федерації Тетяна Москалькова відправила лист на ім’я Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової у якому запевняє, що стан здоров’я незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова не погіршився.
Про це Денісова повідомила у Facebook.
«Нарешті отримала відповідь від Уповноваженого РФ на одне із моїх численних звернень про стан здоров’я Олега Сенцова. Тетяна Москалькова повідомляє, що стан здоров’я у Олега не погіршився. Йому продовжують колоти внутрішні ін’єкції, а також надають підтримуючу суміш. Олег знову відмовився від госпіталізації до Лабитнангської міської лікарні. Він, нібито, посилається на відсутність хвороби та задовільні умови утримання і лікування в медичній частині колонії. Але ж ми усі добре знаємо, істинну причину його відмови. Оскільки в міській лікарні до нього ставляться жахливо. Йому не надають належної медичної допомоги і тиснуть психологічно. Що ж до питання якнайшвидшого обміну політв’язнями, на якому я постійно наголошую, Т. Москалькова в черговий раз повідомила, що немає таких повноважень. Шкода, що знову не отримала детальної інформації щодо стану здоров’я Олега Сенцова та інших політв’язнів з відповідними підтверджуючими документами», — написала вона.
Напередодні в РФ заявили, що Сенцов на 116-й день голодування «виглядає цілком здоровим».
6 вересня під стінами Адміністрації президента Росії Володимира Путіна відновили одиночні пікети на підтримку українського політв’язня, утримуваного в Росії, Олега Сенцова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мені було легше»: дисидент Семен Глузман — про голодування Сенцова
8 серпня сестра політв'язня Наталя Каплан повідомила, що стан Сенцова важкий: він не може ходити, також йому не передають листи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За Сенцовим треба відправляти медичний літак — сестра
Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.
13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.
МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.
Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.
#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.
Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбувся в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова
5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.
В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.