Російські тюремники спростували інформацію про можливість примусового годування Сенцова
Федеральна служба виконання покарань Росії спростувала інформацію про те, що в разі необхідності буде ухвалене рішення про примусове годування українського режисера, політв’язня Олега Сенцова, який вже 100 днів голодує в російській в’язниці.
Федеральна служба виконання покарань Росії спростувала інформацію про те, що в разі необхідності буде ухвалене рішення про примусове годування українського режисера, політв’язня Олега Сенцова, який вже 100 днів голодує в російській в’язниці.
Про це повідомляє прес-служба Управління ФСВП у Ямало-Ненецькому окрузі.
Раніше секретар Громадської спостережної комісії Москви Іван Мельніков заявив, що російські тюремники примусово годуватимуть Сенцова, якщо його життя буде під загрозою.
«Розповсюджена одним з членів ОНК Москви інформація щодо можливого примусового годування засудженого Сенцова О. Г. не відповідає дійсності», — йдеться у повідомленні УФСВП.
Прес-служба відомства зазначила, що Сенцова регулярно оглядають лікарі, а також він отримує поживні суміші.
«В разі погіршення стану здоров’я Олега Сенцова його негайно направлять до медичного закладу державної системи охорони здоров’я», — наголошується у повідомленні.
Раніше уповноважена з прав людини Росії Тетяна Москалькова заявила, що, згідно з законодавством РФ, обмін Сенцова неможливий, бо він має громадянство Росії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олег Сенцов: 100 днів голодування — фоторепортаж з акції під російським посольством
Нагадаємо, стрічка «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова»російського режисера Аскольда Курова у 2017 році здобула нагороду на фестивалі документального кіно про права людини Verzio International у Будапешті.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Почувши про акції на його підтримку, піднісся духом: режисер Куров про зустріч із Сенцовим
У сотий день голодування Сенцова, Європейський Союз закликав Росіюзвільнити режисера Олега Сенцова та інших українців-політв'язнів Кремля.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилування Сенцова: чи може Путін звільнити політв'язня без його особистого звернення
Нагадаємо, в Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.
14 серпня Олега Сенцова відвідала у колонії російська правозахисниця Зоя Свєтова. Вони розмовляли з Олегом в його палаті. Питання обміну вони не обговорювали, однак, на думку Свєтової, він на це сподівається.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії
Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування сина 13 липня. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування Сенцова.
13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.
Відомості про Рекламу у Твіттері та конфіденційність
МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.
Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.
#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.
Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова
5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.
В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.