Росія планує виплачувати компенсацію за забруднену нафту лише тим, хто доведе, що отримав збитки
Російська компанія—оператор нафтопроводу «Дружба», відповідальна за постачання нафти цим трубопроводом до Білорусі, України та ЄС, виплатить компенсацію лише тим країнам та компаніям, які доведуть, що зазнали збитків.
Про це повідомив віце-прем’єр Росії Дмитро Козак після переговорів з білоруським урядовцем щодо відновлення постачання незабрудненої нафти, передає «Интерфакс».
«Всім, хто доведе, що у них є реальні збитки, звичайно, будуть компенсовувати. Будемо рахувати. Всі будуть, мабуть, заявляти (що у них були збитки — ред.). Але сьогодні всі сторони з розумінням підійшли до цього питання та не тиснуть на тему збитків», — повідомив Козак.
Він також заявив, що Росія та Білорусь створять спеціальну комісію, яка буде займатися підрахунком збитків від потрапляння забрудненої нафти до трубопроводу «Дружба». Однак остаточний підрахунок завершиться лише через декілька місяців.
Напередодні у Росії заявляли, що загальна сума збитків від потрапляння забрудненої нафти, не перевершує 100 мільйонів доларів.
Раніше повідомлялось, що біля портів ЄС стоять щонайменше 10 танкерів із забрудненою російською нафтою, яку ніхто не хоче приймати. У Міненерго РФ заявляли, що планують остаточно відновити постачання незабрудненої нафти до кінця травня.
Нагадаємо:
- 21 квітня у Білорусі повідомляли, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ.
- 22 квітня Білорусь обмежила експорт нафтопродуктів до інших країн. Частка білоруського палива на українському ринку складає близько 33%.
- 23 квітня стало відомо, що російська низькоякісна нафта надійшла до Польщі та України.
- Згодом стало відомо, що Польща та Німеччина відмовилися від низькоякісної російської нафти, яку купують через нафтопровід «Дружба».
- 25 квітня компанія «Укртранснафта» припинила транзит російської нафти по магістральному нафтопроводу «Дружба», який проходить через територію Білорусі. Про відмову від купівлі Нафти повідомили й у Словаччині.
- Збитки від отримання неякісної нафти з Росії у Білорусі оцінили у 100 мільйонів доларів.
- Російське Міненерго повідомило, що очікує на швидке та конструктивне розв'язання ситуації з постачанням неякісної нафти. Згодом у Росії повідомили, що хтось навмисне забруднив нафту.
- 30 квітня Білорусь повністю припинила постачання нафти трубопроводом «Дружба» через наявність у ньому забрудненої нафти.
- 2 травня у Білорусі повідомили, що почали отримувати незабруднену нафту з Росії. 6 травня Укртранснафта повідомила, що незабруднена російська нафта дійшла до України і що наразі Україна готова відновити її транзит до ЄС.
- У слідчому комітеті РФ повідомили, що причиною забруднення російської нафти стало те, що постачальники хотіли приховати розкрадання на суму 15 тисяч доларів. У цій справі затримали перших чотирьох людей.
- 15 травня Укртранснафта повідомила про часткове відновлення транзиту нафти до Європи.