Що треба знати про Клюєва — роз’яснення управління спецрозслідувань ГПУ
В управлінні спецрозслідувань ГПУ роз’яснили Громадському деталі справи глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Клюєва в контексті його наміру брати участь у позачергових виборах до Верховної Ради.
- У випадку повернення Клюєва одразу мають затримати, оскільки він перебуває у розшуку. Є ухвала про його доставку до суду. Клюєву загрожує 12 років ув’язнення;
- У свідченнях щодо держзради Януковича йдеться, що Клюєв супроводжував президента-утікача з 21 по 23 лютого 2014-го на літаку, який належав РФ, у напрямку з території Росії до військової частини збройних сил РФ у Криму;
- У грудні 2016-го Клюєв свідчив у суді Москви з метою визнання подій лютого 2014 року в Україні державним переворотом, а також у лютому 2017-го брав участь у телеефірі російського телебачення;
- Клюєв сам вказував Росію своїм місцем проживання, інформуючи Інтерпол про своє місцеперебування.
Нагадаємо, кандидат в депутати має жити останні 5 років в Україні, тому ЦВК відмовила Клюєву в реєстрації. Але Верховний суд підтримав сторону захисту ексчиновника, який наполягає, що останні 5 років він жив в окупованому Донецьку. У підсумку ЦВК зареєструвала Клюєва кандидатом.
2 липня на Майдані незалежності в Києві влаштували акцію протесту проти реєстрації кандидатами Андрія Клюєва та проросійського блогера Анатолія Шарія.
Андрія Клюєва підозрюють в організації розгону студентів на Майдані 30 листопада 2013 року.
На момент розстрілу протестувальників під час Євромайдану Клюєв очолював Адміністрацію президента Віктора Януковича. З країни він зник безперешкодно, попри підозру в причетності до масових убивств.
Також Клюєва підозрюють у заволодінні державним майном шляхом зловживання своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, повторно і в особливо великих розмірах.