Скільки днів не буде розслідування по Майдану, стільки днів я не їстиму — адвокатка родин Небесної сотні про голодування

Адвокатка родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська обіцяє голодувати, поки справи Майдану не будуть розслідувати.

«Верховна Рада не проголосувала поправку до закону про Державне бюро розслідуваньДБР, яка б дозволила слідчим Генеральна прокуратураГПУ, які займаються розслідуванням справ Майдану, перейти в ДБР і продовжити розслідування. Через це з сьогоднішнього дня розслідування не ведуться (20 листопада прокуратура втратила функції досудового слідства, тепер цим займається ДБР — ред.). Тобто, доки ВР не проголосує поправку, слідчих не переведуть», — пояснила вона.

Закревська наголосила, що про Майдан згадують два рази на рік — у День Свободи і 20 лютого, в день розстрілів на Інститутській.

«Але насправді нікого ці розслідування крім адвокатів, потерпілих і фігурантів справи не цікавлять. Я вирішила скористатися цим, щоб не дозволити забути про цю проблему завтра», — сказала вона.

Також захисниця вважає, що ГПУ, парламент і ДБР мають можливість «перекидати відповідальність» одне на одного за те, що розслідування зупинилися.

«Хоча всі запевняють, що зацікавлені у розслідуванні справ Майдану. Але для мене всі ці запевнення розбилися після сьогоднішнього засідання у справі розстрілів на Інститутській. Там свідчили Андрій Парубій та Сергій Пашинській. Після засідання я підійшла до Парубія і спитала, чому вони не проголосували поправку до закону про ДБР, а він сказав, що вперше про цю проблему чує», — розповіла Закревська.

Вона додала, що голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія пообіцяв їй, що поправку проголосують 3 грудня.

Нагадаємо, 21 листопада в ефірі «1+1» Закревська оголосила, що починає голодування, поки поправку для продовження розслідування справ Майдану не ухвалить Верховна Рада.

Адвокатська дорадча група, яка представляє інтереси Героїв Небесної сотні, вимагає від президента Володимира Зеленського скликати позачергову сесію Верховної Ради, щоб депутати проголосували за поправку до законопроєкту щодо передачі справ Майдану.

Раніше Закревська казала, що якщо не перевести слідчих, справи Майдану «передадуть у пустоту», попри те, що у ДБР вже створили новий підрозділ для розслідування справ Майдану.

Нагадаємо, 21 жовтня 2019-го генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва (не плутати з досудовим розслідуванням) у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося справами Майдану, Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.

4 листопада глава Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що розслідування справ Майдану тимчасово зупиняться, бо у відомстві не вистачає слідчих.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).