Слідство не змогло отримати інформацію з iPhone Труханова: немає технічної можливості
У слідства не вистачило технічних можливостей, аби обійти захист двох iPhone міськголови Одеси Геннадія Труханова та його заступника Павла Вугельмана, щоби отримати з них інформацію.
Як повідомляє «Думская», про це під час засідання суду 14 лютого заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
«Наші технічні можливості не дозволяють працювати з такою технікою», — сказав він.
Після цього сторона захисту попросила суд повернути гаджети власникам. Суд це клопотання задовольнив, після чого Труханов та Вугельман отримали свою техніку «на відповідальне зберігання».
Нагадаємо, 14 лютого 2018-го в аеропорту «Бориспіль» детективи НАБУ та прокурори САП затримали Одеського міського голову та його заступника і повідомили їм про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем). Прокуратура просила суд узяти Труханова під варту з альтернативою виходу під заставу у розмірі 50 мільйонів гривень. Але суд відпустив Труханова на поруки депутата від БПП Дмитра Голубова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тітушки, стрілянина і друзі-депутати: Як Одеса рятувала Труханова в Києві
27 лютого 2018 року суд залишив Труханова на посаді міськголови Одеси. У коментарі журналістам Труханов зазначив, що після рішення суду планує повернутися до Одеси для виконання своїх обов'язків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Хто вижив у кримінальних 90-х — здобули досвід і правлять Одесою» — автор розслідування щодо Труханова
Крім того, на початку березня Апеляційний суд Києва також відмовився відсторонити з посади голови Одеської міської ради підозрюваного у розтраті 185 мільйонів гривень із бюджету міста Геннадія Труханова.
1 червня Антикорупційні органи завершили розслідування у справі очільника Одеси Труханова. Раніше, 31 травня, усім 8 підозрюваним та їхнім захисникам відкрили матеріали досудового розслідування для ознайомлення.
З 28 вересня до 3 жовтня 2018 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вручили обвинувальний акт, складений детективами НАБУ, вісьмом підозрюваним у заволодінні коштами місцевого бюджету Одеси під час придбання будівель «Краян».
Ідеться про:
•чинного міського голову Одеси;
•заступника одеського міського голови;
•голову постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міськради;
•директора департаменту комунальної власності Одеської міськради;
•заступника директора департаменту комунальної власності Одеської міськради;
•директора приватної компанії-продавця будівлі;
•представника компанії продавця будівлі;
•оцінника.
Як встановило слідство, Труханов у період з липня по грудень 2016 року спільно з іншими посадовцями мерії та приватної компанії заволоділи коштами місцевого бюджету міста Одеси в сумі 185 млн грн під виглядом купівлі будівлі збанкрутілого заводу «Краян» за завідомо завищеною вартістю.
«Сплачені кошти ймовірно планували легалізувати через підприємство з ознаками фіктивності, засновник та керівник якого, як встановило слідство, нині проживає на непідконтрольній території Луганської області», — повідомили в НАБУ.
Крім того, директора приватної компанії-продавця будівлі обвинувачують також у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 205 та ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 209 КК України (фіктивне підприємництво та замах на легалізацію коштів, здобутих злочинним шляхом).