УКРАЇНА

Антикорупційні органи завершили розслідування у справі очільника Одеси Труханова

1 червня, 2018 13:46
УКРАЇНА/Антикорупційні органи завершили розслідування у справі очільника Одеси Труханова
Зберегти
Вигляд
lead
Труханова, службовців Одеської міської ради та інших осіб підозрюють у заволодінні коштами міського бюджету в особливо великих розмірах внаслідок придбання за завідомо завищеною ціною приміщень колишнього заводу «Краян» в місті Одесі.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро завершили розслідування справи міського голови Одеси Геннадія Труханова. Ідеться про купівлю міською радою заводу «Краян» у підприємства «Девелопмент Еліт» за ціною 185 мільйонів гривень. 

Як повідомляє прес-служба САП, слідчі зібрали достатньо доказів для складання обвинувального акта у кримінальному провадженні.

Труханова, службовців Одеської міської ради та інших осіб підозрюють у заволодінні коштами міського бюджету в особливо великих розмірах внаслідок придбання за завідомо завищеною ціною приміщень колишнього заводу «Краян» в місті Одесі.

Рішенням міськради будівлі купили за 185 млн. грн., тоді як попередня вартість при купівлі іншою фірмою становина 4 млн. грн. 

За данимим САП, перед ухваленням рішення про купівлю приміщень, депутатам повідомили неправдиву інформацію.

Зокрема, про створення саме у запропонованому до продажу приміщенні центру надання соціальних послуг у форматі «Прозорий офіс», Також обґрунтування необхідності прийняття рішення про придбання приміщення також стосувалось начебто і реалізацією проекту «Європейська мерія», якого насправді не існувало.

«У підсумку приміщення таки було придбано саме за 185 млн. грн. (за вдвічі вищою ціною, встановленою в ході розслідування), проте предмет злочину – кошти в сумі 185 млн. грн. були вчасно арештовані судом за клопотаннями антикорупційних органів», — підсумували у САП.

31 травня усім 8 підозрюваним та їхнім захисникам відкрили матеріали досудового розслідування для ознайомлення.

 14 лютого 2018-го в аеропорту «Бориспіль» детективи НАБУ та прокурори САП затримали Одеського міського голову та його заступника і повідомили їм про підозру за ч.5 ст.191 КК України (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем).

Прокуратура просила суд узяти Труханова під варту з альтернативою виходу під заставу у розмірі 50 мільйонів гривень. Але суд відпустив Труханова на поруки депутата від БПП Дмитра Голубова. 

Крім того, на початку березня Апеляційний суд Києва відмовився відсторонити з посади голови Одеської міської ради підозрюваного у розтраті 185 мільйонів гривень із бюджету міста Геннадія Труханова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Тітушки, стрілянина і друзі-депутати: Як Одеса рятувала Труханова в Києві

27 лютого суд залишив Труханова на посаді міськголови Одеси. У коментарі журналістам Труханов зазначив, що після рішення суду планує повернутися до Одеси для виконання своїх обов'язків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Хто вижив у кримінальних 90-х — здобули досвід і правлять Одесою» — автор розслідування щодо Труханова

Пов`язані новини