Соратниця Тіхановської виступила на багатотисячному мітингу опозиції: закликала Лукашенка піти у відставку
Соратниця кандидатки в президенти Білорусі Світлани Тіхановської та членкиня її штабу Марія Колеснікова виступила на багатотисячному мітингу опозиції у Мінську 16 серпня.
Відео виступу опублікував TUT.by.
Колеснікову люди зустріли оплесками. Вона закликала працівників заводів і фабрик, державних ЗМІ, чиновників, дипломатів та силовиків перейти на бік протестувальників.
«Ми вас підтримаємо, ми з вами! Любов сильніша за страх. Нас більшість і ми разом», — каже Колеснікова.
Вона також озвучила вимоги опозиції: припинити насильство, покарати причетних до нього силовиків та чиновників, а також звільнити всіх затриманих протестувальників та політв'язнів.
Колеснікова зазначила, що усім, хто постраждав від дій силовиків, повинна бути виплачена компенсація.
«І наша головна вимога: колишній президент повинен подати у відставку!», — проскандувала Колеснікова. Цю фразу люди зустріли бурхливими оплесками та гаслами «Іди!».
Сама Тіхановська 11 серпня виїхала з країни до Литви. Також в мережі з'явилося відео, де вона закликає людей не протестувати. У її штабі заявили, що звернення вона записала під тиском білоруських силовиків.
Чоловік Тіхановської Сергій перебуває під арештом. Незареєстрований кандидат у президенти Білорусі Валерій Цепкало заявляв, що на неї тиснули через її чоловіка.
Наймасовіші протести
16 серпня у Мінську та інших містах Білорусі сотні тисяч людей вийшли на «Марш свободи» проти Олександра Лукашенка. За оцінками журналісті, у Мінську зібралось понад 200 тисяч людей. Більше про недільні протести читайте тут.
Паралельно у білоруській столиці також розпочався провладний мітинг, на який звезли бюджетників. На ньому виступив навіть Лукашенко.
Що відбувається в Білорусі?
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За остаточними результатами, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) нібито проголосували 80,1% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — 10,1%.
Незгодні з результатами люди щодня виходять на акції протесту в різних містах Білорусі, а на великій кількості підприємств працівники влаштовують страйки. Силовики перші дні жорстко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі, однак з 13 серпня це припинилося, влада, вочевидь, змінила тактику.
Учасники акцій протесту вимагають проведення чесних виборів, звільнення ув'язнених та відставки Лукашенка.
Сам Лукашенко наполягає на своїй перемозі і не припиняє лякати розвалом Білорусі в разі його відставки. Також він вважає, що протестами керують з-за кордону і це вже «агресія проти Білорусі».
У зв'язку з цим Лукашенко декілька разів дзвонив Володимиру Путіну, аби отримати «гарантії безпеки».