Справжнього судового процесу по MH17 не буде, доки Путін є президентом Росії — журналіст
Спеціальний кореспондент «Новой газеты» Павло Канигін вважає, що справжній судовий процес над винними у збитті літака рейсу МН17 на Донбасі в 2014 році можна буде провести тільки після того, як Володимир Путін перестане бути президентом Росії.
Спеціальний кореспондент «Новой газеты» Павло Канигін вважає, що справжній судовий процес над винними у збитті літака рейсу МН17 на Донбасі в 2014 році можна буде провести тільки після того, як Володимир Путін перестане бути президентом Росії.
Про це журналіст заявив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.
«До тих пір (до відставки Путіна — ред.) ми, скоріш за все, будемо бачити все теж саме — заперечення фактів, заперечення доводів, які наводить офіційне слідство», — сказав Канигін.
Він нагадав, що тільки після розпаду Радянського Союзу вже нова влада Росії розкрила деталі збиття південнокорейського «Боїнгу» над Сахаліном у 1983 року, тоді як СРСР заперечував свою причетність до тієї катастрофи.
Журналіст додав, що немає жодного шансу, що після публікації висновків офіційного слідства восени 2018 року нинішня російська влада передасть слідству військових РФ, причетних до збиття MH17.
Водночас Канагін припустив, що влада Росії може негласно «виштовхнути» деяких фігурантів справи, аби їх затримало нідерландське слідство, «якого-небудь Хмурого» (російський генерал-майор Сергій Дубинський, причетний до збиття MH17 — ред.), але не більше цього.
«Ось ми вам віддаємо якого-небудь «Хмурого», а ви при цьому припиняєте копати, припиняєте своє розслідування та знімаєте всі претензії на нашу адресу», — сказав Канигін.
Також журналіст підкреслив, що восени офіційне слідство оприлюднить багато «дивовижного та цікавого», бо справу передадуть до суду.
«Я сподіваюся, що тоді вже можливостей заперечувати в окремих представників російської влади не залишиться», — заявив він.
Нагадаємо, 17 липня 2018 року — четверта річниця катастрофи літака «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, рейсу Амстердам-Куала-Лумпур, який збили на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.
3 липня до Верховної Ради внесли проект Угоди про співпрацю з Нідерландами щодо збитого малазійського Боїнгу МН-17 та імплементуючий закон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що ми знаємо про розслідування катастрофи МН17 за 4 роки?
У Мін'юсті України заявили, що доказів у справі МН17 достатньо, щоб говорити про відповідальність влади РФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми маємо знати правду», — мати загиблого в катастрофі МН-17
24 травня 2018 року офіційне слідство вперше підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боїнг МН17 збили з «Бука» російської 53-ї бригади — слідство
25 травня 2018 року незалежні дослідники Bellingcat оприлюднили новий звіт щодо катастрофи MH17.
Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у збитті МН17. Також на дані розслідування відреагували НАТО та ЄС.
29 червня 2018 року ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Парламент Нідерландів також закликав РФ узяти відповідальність за збиття MH17. Водночас, у Мінтрансі Малайзії заявили, що переконливих доказів вини Росії у збитті MH17 немає.
Президент РФ Володимир Путін заявив, що не встиг ознайомитися зі змістом доповіді офіційного слідства, але може «сказати одразу», що Росія визнає висновки слідства тільки в тому випадку, якщо буде приймати «повноцінну участь в розслідуванні». А Міноборони РФ заявило, що ракети, якою збили МН17, немає на їхньому озброєнні.
13 червня 2018 року парламент Нідерландів повідомив, що вироки у справі авіакатастрофи MH17 зможуть виконати в Україні.