Суд не дозволив Коломойському зірвати розслідування зловживань екс-власників ПриватБанку

Київський суд Одеси залишив без розгляду позивні вимоги колишнього власника ПриватБанку, українського олігарха Ігоря Коломойського, який намагався заблокувати роботу міжнародних експертів, що розслідували фінансові махінації колишніх власників ПриватБанку.

У рішенні суду йдеться, що позов Коломойського — це зловживання його процесуальними правами, за допомогою чого олігарх намагається затягнути процес розслідування злочинів колишніх власників ПриватБанку, яких підозрюють у злочинному заволодінні коштами банку.

«Національний банк задоволений справедливим рішенням суду, яке стверджує верховенство права в Україні та запобігає зловживанням процесуальними нормами. Закон має бути один для всіх, і це рішення — цьому свідчення», — повідомив очільник одеського управління претензійно-позовної роботи Нацбанку Віктор Григорчук.

Своїм позовом Коломойський намагається оскаржити діяльність міжнародних компаній, які, зокрема, у ході аудиту виявили зловживання колишніх власників, що завдали банку збитків щонайменше на 5,5 мільярдів доларів.

9 жовтня стало відомо, що правління ПриватБанку ухвалило рішення про віднесення заборгованості компанії Коломойського на 5,9 мільярда гривень до збитків. Крім цього, банк направив заяву до прокуратури з приводу завдання колишніми власниками збитків.

За словами заступниці голови НацБанку, віднесення до збитків 6 мільярдів гривень не вплине на фінансовий стан ПриватБанку.

У грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.

Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.

У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

А 18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн